Co to jest prefabrykacja rurociągów: zapoznaj się ze sposobami przygotowania rurociągów do użycia w budownictwie, itd

Kategorie Bez kategorii
Rury, jako świetny element konstrukcji o tysiącach przeznaczeń, mają jedną małą wadę. Otóż wielu przedsiębiorstwom brakuje technologii, dzięki której rury mogłyby zostać właściwie przygotowane do użycia. Na czym tak właściwie polega przygotowanie rur do wykorzystania w różnego typu przedsiębiorstwach?

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko, co pragniesz wiedzieć o przerabianiu rurŻeby móc wykorzystać rury do wszelakich montaży, należy najpierw odpowiednio je przygotować. Prefabrykacja rurociągów, bo o tym tutaj mowa, to nic innego jak obróbka zimna, cięcie mechaniczne i wyginanie, czyszczenie czy znakowanie rur, tak by później można je było zamontować we wskazanym miejscu. Cały ciąg prac, które w efekcie umożliwią bezproblemowy montaż konstrukcji stalowych. Użycie odnajdują na statkach bądź w przemyśle petrochemicznym, budownictwie przemysłowym, platformach wiertniczych, itd. Czyli jak widać – mają szereg funkcji. Przedsiębiorstwa zajmujące się prefabrykacją rurociągów gwarantują również w swojej propozycji badania techniczne, mające za zadanie sprawdzić wartość stopu, z jakiego stworzona jest rura, a także przetestować jej odporność. Oczywiście w trakcie zadań, wykorzystywane rozwiązania są tak przemyślane by nie uszkadzały rurociągów poddanych obróbce.

Wybrane metod prefabrykacji rurociągówWartą odnotowania procedurą jest gięcie łuków w 3D. Dzięki niej istnieje możliwość stworzenia wyjątkowo niestandardowych łuków. Charakteryzuje się ona wielką precyzją w oddaniu wytypowanego kształtu geometrycznego. Następną z procedur możliwych do użycia jest obróbka cieplna (zobacz obróbka cieplna) (). Bazuje na wielkim dwu-trzonowym piecu, który jest elektryczny i jest tak zbudowany, aby istniała możliwość monitorowania wsadu w nim umieszczonego. Jest to możliwe dzięki kontrolowanemu ochładzaniu wsadu przy wymuszonym użyciu zimnego powietrza czy umieszczenie go w zbiorniku wodnym. Cały tok obróbki jest szczegółowo kontrolowany, aby mieć pewność, że zostaną osiągnięte pożądane własności mechaniczne. W zależności od potrzeb klienta, rurociągi mogą być poddane czyszczeniu strumieniowo-ściernemu. Bieg tej czynności jest względnie łatwy do pojęcia. Elementy, które mają być wyczyszczone, umieszcza się w profesjonalnych komorach. W owych komorach materiał jest poddawany działaniu wybranego ścierniwa. Najczęściej istnieje sposobność płynnej zmiany typu ścierniwa.