Jeśli nastawiamy się na całkowity remont łazienki, powinniśmy zacząć od wybrania odpowiednich płytek

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Nieuniknione wydaje się to, że przy remoncie łazienki naszą uwagę w dużej mierze zaprzątają elementy dekoracyjne, przykładowo: lustro, oświetlenie albo prysznic.

kaloryfery

Autor: Traimer Poster Collection (Plakatsammlung)
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy jednakże pamiętać, że najistotniejszą kwestią – bazą całego pomieszczenia – są płytki. To od ich barwy i gabarytów zależy to, jak po odnawianiu będzie wyglądać nasze domowe SPA. Wszystko wynika z odpowiedniego wyboru płytek do nowych akcesoriów łazienkowych.
Łazienka w kolorze białym i czarnym

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl
Wybierając płytki do łazienki należy pomyśleć nie tylko o kolorze, choć on dla kobiet wydaje się być najistotniejszy. Poza deseniem ważne są też inne parametry, o które zwykle musi zadbać pan domu. Każdy Fachowiec powie nam, że istotną sprawą jest to, aby płytki ceramiczne były antypoślizgowe. Zdawać by się mogło, że nie ma potrzeby tego komukolwiek wyjaśniać. Nikt po kąpieli nie pragnąłby się wywrócić i wylądować na ostrym dyżurze ze złamaną ręką. Lepiej wcześniej pomyśleć o tak ważnej kwestii, żeby później czuć się we własnej łazience bezpiecznie. Płytki do łazienki powinny mieć także niewielką nasiąkliwość, ponieważ jest to miejsce, gdzie nierzadko bywa wilgotno oraz parno. Jeżeli chcemy, żeby łazienkowe płytki ceramiczne długo wyglądały jak nowe, warto zakupić takie najlepszej jakości, a z pewnością nie będziemy żałować swojej decyzji.

Pamiętajmy, że przy remoncie łazienki wybór właściwych płytek będzie tak samo ważny jak zakup prysznica lub mebli łazienkowych. Płytki muszą być ładne, ale także bezpieczne.