Praca na polu w ostatnim czasie przeszła prawdziwą rewolucję. W znaczący sposób uproszczono bądź zautomatyzowano
większą część procesów produkcyjnych – poczynając od siewu, przez nawożenie i nawadnianie, a na żniwach kończąc. Uprawianie wielohektarowego pola nie jest już kłopotem i nie potrzebuje wykorzystywania wielkiej siły człowieka. Wszystko dzięki współczesnym maszynom rolniczym, które mimo swoich wysokich kosztów bardzo szybko podbiły rynek. Obecnie w maszynach rolniczych montuje się nie tylko radio czy urządzenia klimatyzacyjne, firmy produkcyjne stosują w swoich najlepszych maszynach systemy nawigacyjne o sporej precyzji, które znacząco zwiększają wydajność zbiorów.

Komfort gwarantuje spora sieć dystrybucji tego rodzaju maszyn, oraz oryginalnych części do kombajnów.

Chcemy Cię zachęcić do oglądnięcia naszego kolejnego wpisu. Po prostu naciśnij ten link (https://dopower.pl/kontakt) i czytaj bez ograniczeń to, co najlepsze.

John Deere, Claas czy nawet znane Lamborghini to jedni z liderów| w branży, których produkty można spotkać w Polsce.

Naprawa kombajnów

ciągnik

Autor: LID
Źródło: http://www.flickr.com

Właściciele markowych maszyn rolniczych powinni troszczyć się o ich jak najlepszy stan techniczny. Przegląd jest zalecany po każdych pracach w polu, trzeba także pamiętać o wymianie niektórych części, które mogą się zużyć podczas pracy polowej. Te elementy to na przykład noże, filtry czy pasy. Nowe elementy są gwarantem wysokiej wydajności funkcjonowania maszyny.

Już istnieje autorska strona internetowa – wejdź w podany link, przeczytaj treść i zostaw proszę jakiś komentarz. Będziemy bardzo zadowoleni.

Sprzedawcy sprzętu rolniczego posiadają szeroki zapas części zamiennych, dedykowanych do maszyn danej firmy . Wyszukując w internecie przykładowe hasło „części do new holland” można znaleźć jednego z dystrybutorów elementów zamiennych dla urządzeń konkretnego producenta. Większość punktów sprzedaży oferuje oryginalne komponenty dużej liczby producentów, ewentualny posiadacz kilku urządzeń rozmaitych firm nie musi więc odwiedzać kilku dystrybutorów. Dobrze jest jednak sprawdzić, czy określony sprzedawca oferuje akcesoria różnych producentów, wyszukując na jego witrynie internetowej hasło „części do kombajnów claas ”.

Koszty wykorzystywania maszyn

traktor

Autor: Charles Starrett
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty serwisowania urządzeń mogą rosnąć, gdy użytkuje się je niepoprawnie. Warto więc zatrudniać jedynie profesjonalny personel, dysponujący wiedzą na temat obsługiwanego sprzętu. Standardowo utrzymanie urządzenia w dobrym stanie nie powinno przekroczyć kwoty dwóch tysięcy złotych na rok, co przy kosztach nowego sprzętu jest kwotą niewielką. Najbardziej kosztowne są rzecz jasna elementy które się zużywają, te jednak produkowane są ze specjalnych tworzyw i wytrzymują nawet kilka sezonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *