Pastuch dla psiaka skuteczną bronią w walce z niesfornym pupilem

Kategorie Na świecie
Zdecydowana większość z nas kocha zwierzęta. Wśród zwierząt domowych górują psy oraz koty. Zarówno jeden, jak i drugi z wymienionych zwierząt ma swoich ulubieńców. Koty teoretycznie są mniej kłopotliwe i mniej wymagające np. w transporcie. Z kolei tymi pupilami, które całymi sobą oddają się swoim właścicielom, są psy.

Wesoły pies

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście istnieją wyjątki od reguły, jednak jest to temat na inną okazję. Psy pozwalają się tresować, często pomagają będącym w potrzebie, np. niewidomym i zwyczajnie wiedzą jak kochać bezwarunkową miłością. Psy są także wzorowymi druhami do zabawy z najmłodszymi, bywają kolejną motywacją do częstych spacerów oraz będą przyjacielem, jakiego każdy z nas chciał mieć.

W jaki sposób poradzić sobie z uciekającym psem?

Podczas spacerów przeważnie towarzyszy nam smycz i obroża dla psa, czasami również kaganiec (sklep internetowy Co jednak robić, kiedy nasz zwierzak wybiega z podwórka, demoluje kwiaty lub wskakuje do wody? Przypinanie go do budy jest najgorszym wyborem. Pies w ten sposób staje się zdziczały i po prostu nieszczęśliwy. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się pastuch dla psa. Urządzenie to określa teren, w którym pies możebez skrępowania spędzać całe dnie. W momencie, w którym pies dostanie się poza wyznaczony teren, pastuch powiadomi psa sygnałem dźwiękowym, a jeśli to nie poskutkuje, do sygnału dźwiękowego dodany będzie impuls korekcyjny (sprawdź więcej). Dzięki takiemu rozwiązaniu psiak nauczy się gdzie może bez konsekwencji hasać, a jakich miejsc powinien unikać.

Bawiący się pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Spełnij dziecięce marzenie o czworonogu.

Nie musisz więcej samemu wybierać się na spacer. Twoje dziecko pragnie zwierzęcego przyjaciela od pewnego czasu? Teraz będziesz miał pewność, że Twój pupil nigdzie nie ucieknie, nie zniszczy kwiatów ani nie wskoczy do basenu bez Twojego pozwolenia. Musimy również zapamiętać, że pies jest nie tylko idealnym towarzyszem zabaw. Nasz pupil jest także strażnikiem Twojego gospodarstwa i fantastycznym systemem ostrzegawczym w razie zagrożenia. Jedyne o czym musimy zapamiętać to, że psiak tak samo jak my potrzebuje miłości i dobrego wytresowania. Nieprawidłowo tresowany pies może wyrosnąć na takiego, który niekoniecznie będzie trafiał w nasze marzenie o wzorowym przyjacielu.