Czy warto zainwestować w przydomową oczyszczalnię ?

Kategorie Poznaj
Opcja budowy przydomowej oczyszczalni jest zależna nie tylko od obowiązujących na terenie gminy planów zagospodarowania, ale także od spełnienia wymagań określonych w pozostałych regulacjach jak też od warunków gruntowo-wodnych na konkretnej działce.

Budowa przydomowej oczyszczalnie ścieków jest najlepszym wyjściem dla osób, które nie mogą się podłączyć do miejskiej kanalizacji. Naturalnie, można inwestować w szamba, jednak są one skomplikowane w utrzymaniu. Możność odprowadzania zlewów do sieci kanalizacyjnej jest to przywilej obywateli miast a także niewielkich miejscowości, lecz o względnie zwartej zabudowie.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link jak odkwasić glebę i raduj się stworzonymi tam nowymi tekstami. Zapewne poszerzą one Twą znajomość rzeczy na ten temat.

Właściciele posiadłości na obszarach, gdzie budownictwo jest zdekoncentrowane – domy są oddalone znacznie jeden od drugiego ewentualnie stoją w niewielkich skupiskach – nie mogą liczyć na przyłączenie do miejskiej kanalizacji – odnośnik do strony.

oczyszczalnia

Autor: Rafał Komorowski
Źródło: http://www.flickr.com
fontanna domowa

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
dekoracja

Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense
Większość inwestorów decyduje się wówczas na użytkowanie szamba, choć to podejście mało wygodne. Jeśli natomiast zdecydujemy się na jej budowę, powinniśmy liczyć się z ogromniejszym wydatkiem na starcie. Takowa oczyszczalnia – zależnie od wyselekcjonowanej strategii oczyszczania oraz fabrykanta części systemu – jest nawet parokrotnie kosztowniejsza niż budowa czy kupno gotowego zbiornika na ścieki. Jeśli dodać do tego to, iż przeważnie bierzemy się do tego na etapie końcowym budowy budynku, kiedy budżet jest na wyczerpaniu bądź – co się nierzadko zdarza – jest przekroczony, decyzja bywa dość bolesna. Jednak warto ją na serio przeanalizować.

Po kilku latach inwestycja w prywatną oczyszczalnię się zwróci, a wówczas pozostaną same korzyści – komfort, niezależność, mało frapująca obsługa, śladowe koszty użytkowania a także świadomość że jest się „eko”.