Każde pomieszczenie wymaga dobranego światła. W pracy przebywamy wiele godzin, a stosowne oświetlenie stanowiska umożliwia wyższą wydajność. Każdy pracodawca musi zagwarantować odpowiednie oświetlenie biura w ten sposób, by wykonany był aspekt wymaganego natężenia oświetlenia, również istotne wymogi każdego pracującego.
Prawidłowo zaplanowane oświetlenie biurowe powinno uwzględniać własności energetyczne związane z maksymalnym wykorzystaniem światła dziennego.

lampka nocna

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór oświetlenia to nie jedynie dobranie natężenia oświetlenia, jednak osiągnięcie właściwej jakości światła przy wdrożeniu rozwiązań energooszczędnych. Zgodnie z rozporządzeniami niezbędne jest zapewnienie wymaganego nasilenia na płaszczyźnie pracy wzrokowej. Nieakceptowalne są również zbyt znaczące różności luminancji w bliższym i dalszym sąsiedztwie powierzchni pracy. Ważne jest, by oprócz stosownego rozplanowania, zwrócić uwagę na użycie solidnej jakości źródeł oświetlenia. W wypadku biur, dotyczy to w szczególności świetlówek liniowych.
Wybieramy meble łazienkowe

Autor: Antado
Źródło: Antado
Porządnie dobrane światło to także spore oszczędności. Wybierając świetlówki należy więc zwrócić uwagę na ich energooszczędność. Efektywnie oświetlone biura i gabinety, również lepszy stan koncentracji i skuteczności pracujących to jedynie niektóre zalety, jakie wynikają z użycia nowoczesnych źródeł światła.

Kupno, bądź wymiana światła na takie, które znamionuje się najwyższą jakością spowoduje, że pracownicy nie będą uskarżali się na zmęczenie wzroku, a pracodawcy skutecznie ograniczą koszty rachunków za energię elektryczną.