Czemu myszy stanowią tak uciążliwe sąsiedztwo, jakie są skuteczne metody na ich pozbycie się.

Kategorie Poznaj
Nadejście zimniejszych dni może się wiązać z tym, że do naszych domów przybywają gryzonie. Sporo osób boi się panicznie nawet malutkiej myszy w domu, a nawet jeśli ktoś nie nie będzie czuł do nich lęku, to warto jednak zadbać o to, aby ich po prostu nie było.

Przed laty myszy wyrządzały naprawdę duże szkody, jeśli dostały się do pożywienia, lecz i dzisiaj mogą bardzo nieprzyjemnie pokazać swoją obecność. Z tego też powodu należy w pierwszej kolejności spróbować zapobiec dostaniu się do domu, a jeśli już się pojawią, to skutecznie się ich pozbyć. Najlepszą metodą na zabezpieczenie budynku przed tymi nieproszonymi gośćmi powinno być jego dokładne zabezpieczenie. Powinno się sprawdzić wszystkie szpary, którymi mogłyby wejść do wnętrza i je dobrze zabezpieczyć przy pomocy gipsu. Ważne będzie to, aby o niczym nie zapomnieć, bo nawet jedno nieochronione miejsce może spowodować, że wejdą do środka. Co ważne, należy też zabezpieczenia wykonać na większych wysokościach, łącznie z dachem, gdyż myszy wspinają się bardzo dobrze po ścianach.
Ceramika budowlana w ogrodzie

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Jeżeli gryzonie już się rozgoszczą, to ich wyeliminowanie będzie znacznie trudniejszą sprawą, co nie oznacza że niewykonalną. Jest na to kilka rozmaitych metod, które można bez problemów stosować równocześnie. W pierwszej kolejności trzeba rozpocząć od próby ich wystraszenia, aby opuściły dom i poszukały innego miejsca. Dobrze będą się do tego nadawać na przykład rozmaite zioła, które ususzone i rozwieszone przy gniazdach w pewien sposób mogą pomóc w wypłoszeniu gryzoni. Według wielu osób doskonale się też sprawdza elektroniczny odstraszacz myszy. Emituje on niesłyszalne dla człowieka a bardzo drażniące dla gryzoni dźwięki, dzięki czemu w wielu przypadkach zwyczajnie poszukują one innego miejsca.

Takie odstraszacze powinno się zamontować w każdym pomieszczeniu, w którym zauważy się ich obecność, i powinny one działać dopóki myszy nie wyjdą z domu. Bardzo dobrą metodą jest sprawienie sobie kota, już sama obecność tego śmiertelnego wroga sprawi, że gryzonie zapewne będą omijać taki budynek z daleka.