Istnieją modele żarówek, które obecnie są w stanie właściwie zdziałać cuda oraz – mimo że może wydawać się to nieco niemożliwe – pomóc zaoszczędzić koszta za prąd, a także można stosować je bez obaw o jakiekolwiek konsekwencje.

pokój

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Niektóre modele są stosowane w pomieszczeniach, gdzie panują ciężkie warunki, a światło jest niezbędnym elementem pracy. Wtedy pomyśleć warto o lampach, które sprawdzą się najlepiej.

funkcjonalność

Autor: vladimix
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com
Jedna z nich to tak zwana oprawa hermetyczna LED, która znajduje własne zastosowanie przede wszystkim w przemysłowych i produkcyjnych halach. Są one szczególnie przystosowane do pracy w ciężkich warunkach środowiskowych i lokalizacjach, w których wilgotność przekracza normy, z kolei zapylenie sięga wręcz zenitu. Wtedy wspomniane oprawy sprawdzą się najlepiej, dając światło, które może przebić się przez pył, a równocześnie doskonale oświetlają pomieszczenie. Niektóre modele stosuje się je w obiektach zewnętrznych, np. na wielopoziomowych parkingach oraz wiatach, gdzie niezależnie od pory dnia i nocy światło jest nader potrzebne. Ponadto, spotkać je można chociażby na tarasach oraz balkonach, ogólnie rzecz biorąc – wmiejscach zadaszonych. Jak ich nazwa wskazuje – hermetyczne oprawy nie przepuszczają wody, ani nie dopuszczają do żarówek gazów, co może stanowić zagrożenie.
W tego typu miejscach świetnie sprawdzi się także żarówka LED 7W, zapewniająca światło najlepszej jakości.

Ponadto, umożliwia ona zmniejszenie rachunków za prąd oraz – co ciekawe – daje światło o dużym natężeniu. Warto także wspomnieć, że model ten nie męczy oczu, toteż można przy ich świetle pracować albo czytać. Mogą również posłużyć przez dłuższy czas.