Termin Art Deco pochodzi z języka francuskiego. Można przełożyć go na „sztuka dekoracyjna”. Chociaż największym powodzenie styl cieszył się w latach 20tych i 30tych ubiegłego wieku, w dzisiejszych czasach znowu powraca do łask.

meble w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Jego najważniejszymi wyróżnikami są:- faworyzowanie urządzeń, mebli i elementów dekoracyjnych wywodzących się z początku ubiegłego wieku lub na takie stylizowanych,- zwracanie szczególnej uwagi na dekoracyjność przedmiotów, nawet kosztem zmniejszenia ich użyteczności,- harmonijna kompozycja elementów – styl ten nie lubi przesady,- użycie jasnych i żywych kolorów,- geometryczność brył i symetria kompozycji.

Na początku do aranżacji w stylu Art Deco m.

Będzie Ci potrzebne łącze? Zapraszamy więc, żebyś kliknął tutaj i wtedy przelogujesz się do kolejnego wpisy pełnego detali.

in. meble stylowe – spore, stosunkowo ciężkie witryny, biurka oraz fotele o opływowych kształtach. Jako uzupełnienie stosowano bogato zdobione lustra czy lampy.Dziś, architekci wnętrz dążą ku połączeniu secesji i nowoczesnych akcentów. O wiele większą uwagę poświęca się funkcjonalności elementów, dbając jednocześnie by nie straciły swoich cech estetycznych.

Jeśli potrzebne Ci inne miejsce, z którego zamierzasz czerpać wiadomości, to zalecamy to omówienie (https://bubucraft.pl/). Znajdziesz tam wiele materiałów na rozpatrywany tutaj temat.

Współczesne mieszkanie w stylu Art Deco charakteryzuje się dokładnie wykonanymi meblami, szerokim wykorzystaniem geometrycznych brył, wyrazistymi barwami oraz licznymi ale stosownie wyważonymi ozdobami.Inne warte uwagi meble.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *