Termin Art Deco pochodzi z języka francuskiego. Można przełożyć go na „sztuka dekoracyjna”. Chociaż największym powodzenie styl cieszył się w latach 20tych i 30tych ubiegłego wieku, w dzisiejszych czasach znowu powraca do łask.

meble w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Jego najważniejszymi wyróżnikami są:- faworyzowanie urządzeń, mebli i elementów dekoracyjnych wywodzących się z początku ubiegłego wieku lub na takie stylizowanych,- zwracanie szczególnej uwagi na dekoracyjność przedmiotów, nawet kosztem zmniejszenia ich użyteczności,- harmonijna kompozycja elementów – styl ten nie lubi przesady,- użycie jasnych i żywych kolorów,- geometryczność brył i symetria kompozycji.

Na początku do aranżacji w stylu Art Deco m. in. meble stylowe – spore, stosunkowo ciężkie witryny, biurka oraz fotele o opływowych kształtach. Jako uzupełnienie stosowano bogato zdobione lustra czy lampy.Dziś, architekci wnętrz dążą ku połączeniu secesji i nowoczesnych akcentów. O wiele większą uwagę poświęca się funkcjonalności elementów, dbając jednocześnie by nie straciły swoich cech estetycznych.

Jeśli potrzebne Ci inne miejsce, z którego zamierzasz czerpać wiadomości, to zalecamy to omówienie (https://bubucraft.pl/). Znajdziesz tam wiele materiałów na rozpatrywany tutaj temat.

Współczesne mieszkanie w stylu Art Deco charakteryzuje się dokładnie wykonanymi meblami, szerokim wykorzystaniem geometrycznych brył, wyrazistymi barwami oraz licznymi ale stosownie wyważonymi ozdobami.Inne warte uwagi meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *