Jakie możliwości mają kierujący ciężarówkami w sytuacji, gdy pojazdy, którymi jeżdżą ulegną awarii.

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Ciężarowe samochody stanowią obecnie jeden z najbardziej popularnych środków transportu. Codziennie dziesiątki tysięcy ciężarówek bez przerwy przemierzają drogi pomiędzy miastami, tak aby w terminie dowieźć swój ładunek. Jednak kierowcy ciężarówek w trosce o bezpieczeństwo przestrzegać muszą ściśle określonych zasad które dotyczą czasu jazdy, więc nie mogą jechać 24 godziny na dobę.

laweta

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą mieć odpowiednie przerwy, w czasie jakich mają przymusowe postoje, a w okresie kiedy mają możliwość jazdy, to chcą ten czas maksymalnie wykorzystać. Dlatego też jedną z najistotniejszych rzeczy przy ciężarówkach jest ich niezawodność, bo każda nieprzewidziana awaria i konieczność naprawy może za sobą nieść spore straty. Nowoczesne samochody ciężarowe projektuje się tak, żeby mogły bez problemów przejechać kilkaset tysięcy kilometrów. Jednak aby tak si stało, to koniecznym warunkiem jest regularne pilnowanie stanu technicznego auta, a i tak nie będzie się w stanie przewidzieć wszystkiego, co może się zdarzyć. Więcej w temacie znajdziesz tu: .

Jeśli przytrafi się jakaś awaria, to należy w pierwszej kolejności się postarać, żeby jak tylko się da jak najszybciej przeprowadzić naprawę. Niezwykle przydatna może być w tym pomoc drogowa TIR, usługa ta jest coraz popularniejsza na polskich drogach. W niejednym przypadku doświadczony mechanik wyposażony w odpowiednie narzędzia jest w stanie naprawić zepsuty samochód bezpośrednio w miejscu awarii, bez przymusu holowania auta do warsztatu. Wówczas postój nie powinien długo trwać i po wszystkim można ruszać dalej w dalszą trasę. Sprawdź: .

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, to sprawdź informacje, które również są na ten temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR

Nieco odmiennie sytuacja będzie wyglądała, jeżeli stanie się coś przy naczepie. Tu okazuje się niekiedy, że naprawa naczep wiązało się będzie z koniecznością wymontowania jakiś części lub ich dokładnego pospawania. Ze względów technologicznych okazać się może, że nie będzie to możliwe do zrealizowania na poboczu.

Na tej stronie jest dużo użytecznych wiadomości, jednak koniecznie przeczytaj też pozostałe szczegóły tutaj (hmlnosewicz.pl/). One również są bez wątpienia godne uwagi.

I w takiej sytuacji niezbędne będzie zawiezienie naczepy do warsztatu, w którym wszystko będzie można odpowiednio naprawić.