Nawilżacz do powietrza – z jakiej przyczyny warto go zakupić?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
We wszelkim domu, a już na pewno w każdym domku, w jakim zamieszkują dzieci powinien znajdować się higrometr (czyli wilgotnościomierz) oraz nawilżacz do powietrza.
Pierwszy przyrząd mierzy wilgotność powietrza, drugie nawilża je do należytego poziomu.

poduszki

Autor: Dekoria.pl.
Źródło: Dekoria.pl.
W sezonie grzewczym dzięki nawilżaczowi powietrza mamy możliwość podtrzymać należytą wilgoć w pomieszczeniach, co jest podwaliną w utrzymania należytej kondycji zdrowotnej. Optymalny poziom nawilżenia powietrza w domu jest na pułapie 40-60%. Gdy powietrze w mieszkaniu jest wysuszone (dzieje się tak głównie w czasie upałów jak też w sezonie grzewczym) wysycha śluzówka nosa, jaka chroni gardło i drogi oddechowe przed bakteriami, wirusami, pyłem oraz pleśnią. Na jej nawierzchni znajdują się miliony rzęsek, jakie likwidują zanieczyszczenia z zewnątrz, w tym także wirusy. Jeżeli śluzówka schnie, ruchy rzęsek ustają i do płuc przenika więcej zanieczyszczeń. Śluzówka już się osłabia, gdy wilgotność powietrza SPAda niżej 40%. Ponadto zbyt suche powietrze powoduje, że w domu unosi się mnóstwo kurzu, który może powodować nieżyt nosa, kaszel lub alergię. Suche powietrze odpowiedzialne jest też za osłabienie systemu immunologicznego układu, przesuszenie skóry jak też włosów, jakość spania, koncentrację, formę zdrowotną zwierzaków domowych, albo usychanie roślin.
kuchnia w stylu nowoczesnym

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Do popularnych domowych sposobów na zwiększenie wilgotności powietrza w mieszkaniu należą: częste pranie jak też suszenie, wieszanie ścierek na kaloryferach jak też uprawianie właściwych gatunków roślin.

Sprawdzonym, niezawodnym jak też najszybszym sposobem nawilżenia powietrza w mieszkaniu jest po prostu stosowanie nawilżacza, nie zapominając przy tym oczywiście o częstym wietrzeniu domu. Jest kilka typów nawilżaczy .

Jeśli wczytujesz się w prezentowany tekst to oznacza, że temat Cię niesamowicie zaciekawił – kliknij odnośnik do strony regały metalowe, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

br>
Jeżeli niniejszy wpis jest dla Ciebie emocjonujący, to zobacz witrynę (https://pkrajewski.pl/wnetrza/), która także publikuje tego typu treści. One zapewne również Cię zaintrygują.

Parowy nawilżacz powietrza gotuje wodę przez specjalną grzałkę, jaka po osiągnięciu właściwej temperatury wytwarza parę.