Rozsądnie wybrane umeblowanie w każdym mieszkaniu

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Duża część społeczeństwa boryka się z dość dużym problemem braku przestrzeni na wszystkie swoje rzeczy, za małą ilością mebli, czy najzwyczajniej w świecie wolną przestrzenią w niewystarczającej ilości.

salon

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków
płytki elewacyjne

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
Największy problem zazwyczaj mają osoby rezydujące w mieszkaniach o niewielkim metrażu.
By sprostać tego typu komplikacjom przestrzeń w pokoju musimy zaplanować w sposób bardzo przemyślany. Niewielkie salony będące równocześnie pokojami sypialnianymi, często wyposażone są w szafkę, komodę, regał…

Podobne wiadomości są tutaj – więcej zobaczysz na stronie (http://www.miloni.pl/nowoczesne-stoly-drewniane/stoly-okragle), którą także dobrze jest zobaczyć. Oczywiście jeżeli omawiana tematyka jest dla Ciebie warta zainteresowania.

Telewizor warto zawiesić na ścianie, by pozostawić sobie przestrzeń, którą musielibyśmy wykorzystać wstawiając pod niego stolik. Do tego dołączamy narożnik tapicerowany i wnętrze mamy jak znalazł. Paradoksalnie niedużo osób wybiera takie rozwiązania, ponieważ często w niewielkich mieszkankach mamy prawdziwą zbieraniną mebli. Pani domu spodobał się fotel w antykwariacie, mężczyznę zauroczyła stara komoda znaleziona na targu staroci, a maluch nie może wyobrazić sobie codziennej rozrywki bez wielkiej niebieskiej pufy. Nie przynosi to niczego dobrego, bo nieprzemyślanymi decyzjami tylko dodajemy sobie niepotrzebnych gratów, a funkcjonalności nie ma w tym praktycznie żadnej. Naprawdę nie potrzeba sporych funduszy, żeby optycznie zwiększyć pokój (zobacz apdmarket.pl) i uczynić go bardziej funkcjonalnym. Przykładowo możemy wziąć narożnik tapicerowany, który w dzień służy jako miejsce, w którym |możemy przyjąć gości, leżeć z kubkiem herbaty, poczytać książkę, a na noc rozkładamy go i zapadamy w głęboki sen. Brzmi całkiem nieźle prawda? Po złożeniu narożnika w pokoju znowu mamy więcej miejsca na wykonywanie swoich obowiązków, lub granie przy stole w gry planszowe.

Nie trzeba eksperta, czy ekipy budowlanej do zburzenia ścian, aby nasze mieszkanie pomimo niezmiennego metrażu stało się bardziej przestronne. Wystarczy kilka przemyślanych zabiegów i będziemy mogli korzystać z większej przestrzeni.