Rozsądnie wybrane umeblowanie w każdym mieszkaniu

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Duża część społeczeństwa boryka się z dość dużym problemem braku przestrzeni na wszystkie swoje rzeczy, za małą ilością mebli, czy najzwyczajniej w świecie wolną przestrzenią w niewystarczającej ilości.

salon

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków
płytki elewacyjne

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
Największy problem zazwyczaj mają osoby rezydujące w mieszkaniach o niewielkim metrażu.
By sprostać tego typu komplikacjom przestrzeń w pokoju musimy zaplanować w sposób bardzo przemyślany. Niewielkie salony będące równocześnie pokojami sypialnianymi, często wyposażone są w szafkę, komodę, regał (sprawdź regały szkolne na stronie dioralino.pl)… Telewizor warto zawiesić na ścianie, by pozostawić sobie przestrzeń, którą musielibyśmy wykorzystać wstawiając pod niego stolik. Do tego dołączamy narożnik tapicerowany i wnętrze mamy jak znalazł. Paradoksalnie niedużo osób wybiera takie rozwiązania, ponieważ często w niewielkich mieszkankach mamy prawdziwą zbieraniną mebli. Pani domu spodobał się fotel w antykwariacie, mężczyznę zauroczyła stara komoda znaleziona na targu staroci, a maluch nie może wyobrazić sobie codziennej rozrywki bez wielkiej niebieskiej pufy. Nie przynosi to niczego dobrego, bo nieprzemyślanymi decyzjami tylko dodajemy sobie niepotrzebnych gratów, a funkcjonalności nie ma w tym praktycznie żadnej. Naprawdę nie potrzeba sporych funduszy, żeby optycznie zwiększyć pokój (zobacz apdmarket.pl) i uczynić go bardziej funkcjonalnym. Przykładowo możemy wziąć narożnik tapicerowany, który w dzień służy jako miejsce, w którym |możemy przyjąć gości, leżeć z kubkiem herbaty, poczytać książkę, a na noc rozkładamy go i zapadamy w głęboki sen. Brzmi całkiem nieźle prawda? Po złożeniu narożnika w pokoju znowu mamy więcej miejsca na wykonywanie swoich obowiązków, lub granie przy stole w gry planszowe.

Nie trzeba eksperta, czy ekipy budowlanej do zburzenia ścian, aby nasze mieszkanie pomimo niezmiennego metrażu stało się bardziej przestronne. Wystarczy kilka przemyślanych zabiegów i będziemy mogli korzystać z większej przestrzeni.