Przy urządzaniu domu dobrze jest zastanowić się nad wyborem akcesoriów do łazienki. Jest to bowiem miejsce, mające wiele istotnych funkcji. Oprócz oczywistych cech praktycznych, powinna również być estetyczna. Istotne jest, by łazienka była łatwa w zachowaniu czystości. Trzeba więc pamiętać, by nie przedkładać aspektu estetycznego nad praktyczny. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i sił, przeznaczonych na utrzymanie porządku w łazience. Wyposażenie łazienki będzie w tym miejscu kwestią zasadniczą. Odpowiednio dobrane dodatki uczynią to miejsce praktycznym i dopasowanym do gustu.

Do kabiny prysznicowej, do wanny i na posadzkę

Łazienka, meble łazienkowe z kolekcji Flex

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform

Oprócz standardowych urządzeń, zalicza się baterie łazienkowe, bardzo ważne są również pomniejsze akcesoria, mogące pomóc przykładowo przy braniu prysznica. W przypadku kabin prysznicowych mogą to być przykładowo maty antypoślizgowe, natomiast w przypadku wanny – uchwyty, ułatwiające wstanie. Ogromnie przydają się również różnego rodzaju półki, które wiesza się na przykład pod prysznicem. Pozwalają one na wygodne i ekonomiczne przechowywanie środków kosmetycznych oraz na przykład na powieszenie akcesoriów do mycia. Bardzo praktyczne są wielopoziomowe regały z tworzyw sztucznych do kabin prysznicowych, których wysokość można dowolnie regulować, a występują w rozmaitych modelach, w tym narożne. Na posadzkę w łazience, która składa się zazwyczaj z zimnych płytek ceramicznych, można położyć miękki dywanik. Przydatne są również rozmaite maty, wchłaniające wilgoć. Stosuje się je po wyjściu z wanny lub spod prysznica. Do wyposażenia łazienki często także zalicza się wagi łazienkowe, które bywają ze szkła lub z tworzyw syntetycznych.

Pozostałe dodatki
W łazience niezwykle istotne jest lustro. Lustro łazienkowe może mieć różne wymiary i kształt. Ważne jest, by stworzyć właściwe oświetlenie, zwłaszcza wokół lustra. Oprócz tego ważne są różnego typu pomniejsze dodatki łazienkowe. Przedmioty takie nierzadko pogrupowane są w komplety, tak by pasowały do siebie nawzajem. Są to różnego rodzaju stojaki na papier toaletowy, pojemniki na mydło w płynie, mydelniczki oraz kubki na szczoteczki do zębów. Wybór tych produktów jest bardzo duży, można je kupić właściwie w każdej barwie i w wielu, często zaskakujących, kształtach. lustro – dalsze informacje – Lustro (przejdź po tym linku)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *