Mała sypialnia – przydatne sztuczki na jej zaprojektowanie

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Jeden z pokoi w domu warto przeznaczyć na sypialnię. Niezwykle istotne jest, aby było to pokój, w którym odpoczywamy od codziennych trosk, tworzyło azyl, bezpieczną przystań gdzie się wyśpimy, albo poczytamy książkę. Jak urządzić małą sypialnię?

jasna i mała sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy od zmienienia podstawowych mebli, które muszą się znaleźć w tym pokoju. Są to: duże łóżko i dwie szafki nocne.

Zapewne przyda Ci się dobra witryna z detalami, które dotyczą opisanego tu tematu. Nie czekaj więc i wejdź w umieszczony niżej link.

W pierwszej kolejności należy się zatem pochylić nad znalezieniem odpowiednich rozmiarów tych mebli. Gdy pozostanie nam jeszcze trochę przestrzeni do zagospodarowania, warto zakupić komodę (polecamy stylowy stolik kawowy) z szufladami – schowamy w niej pościel. Miejsce ta ma służyć przede wszystkim komfortowemu odpoczynkowi – z tego powodu powinniśmy zrezygnować ze niepotrzebnych bibelotów. Należy pamiętać także, że pościel zbiera w sobie kurz – wygodniej będzie nam zachować półki czyste, gdy zmniejszymy ilość drobiazgów na ich blatach. Dla zainteresowanych tym tematem dodaję interesujący odnośnik: aranżacje niewielkiej sypialni.

urządzenie sypialni

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

W niedużym pokoju wybierzmy jasną kolorystykę ścian i dodatków – przestrzeni doda to w widoczny sposób wielkości i sprawi, że pokój będzie bardziej nasłoneczniony, jaśniejszy. By przestrzeń była uporządkowana, postawmy na symetrię. Łóżko można umieścić pod oknem, po obu stronach po szafeczce nocnej z małą lampką. Przy ścianie naprzeciwko okna ustawmy komodę, na której znajdzie się kilka zdjęć bliskich w pastelowych ramkach, czy mała skrzyneczka z biżuterią.

Dopełnieniem wnętrza będzie właściwie dobrana pościel. Z bielą ścian pasować będą pastelowe odcienie poszewek i poszwy. Do tego proponujemy na zasadzie kontrastu wybrać kapę, którą nakryjemy łóżko w ciągu dnia. Wybierzmy tu na intensywny kolor, tak jak w przypadku poszewek na kilka poduszek, które ułożymy na wierzchu. Do tego żyrandol, którego przytłumione światło doda wnętrzu atmosfery. Zostaje jedynie… odpoczywać!