Sprytne pomysły na aranżację nieogromnego mieszkanka

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Przestrzeń 40-metrowego mieszkanka musi być przede wszystkim świetnie zorganizowana.
Powinniśmy zatem zrezygnować z ogromnych staroci na rzecz przestronnych i funkcjonalnych modułowych mebli.

meble na zamówienie

Autor: godlesso
Źródło: http://www.flickr.com
Modułowe półki oraz regały zdołamy dowolnie ze sobą łączyć, tworząc zabudowę meblową świetnie dostosowaną do konkretnego wnętrza. Podobnie rzecz się ma ze strefą wypoczynkową. Nowoczesne modułowe narożniki zbudowane są z ruchomych elementów jak też wyekwipowane w wygodne pufy, zagłówki bądź podłokietniki. Pamiętaj, iż w niedużym mieszkaniu należy wykorzystać każdy zakamarek. O ile dysponujesz ścienną wnęką, wbuduj w nią pojemną szafę, gdy brakuje Ci miejsca na stół stoły ze stali nierdzewnej – postaw na składany blat montowany do ściany. Warto zainwestować w meble na zamówienie, albowiem dzięki nim Twoje mieszkanko zyska na funkcjonalności.
Nieduże mieszkanko powinno być podzielone na wyraźne strefy, dzięki temu o wiele prościej będzie Ci utrzymać w nim ład. Zadbaj o kącik jadalniany scalający aneks kuchenny oraz strefę wypoczynkową, biurko do pracy oddzielone od reszty salonu niedużym regałem, toaletkę wyposażoną w praktyczne szuflady stojącą w narożniku sypialni. Dzięki takowym podziałom szybko staniesz się kapitanem swego niedużego mieszkanka.

W zapanowaniu nad bałaganem pomogą Ci sprytne systemy porządkowania przestrzeni – organizery i kosze, które można ukryć w szafie , łoże z przestronną skrzynią albo niebanalny stary kufer. Czasami, ażeby nieduże mieszkanie (skup nieruchomości pomorskie) nabrało lekkości, trzeba wyeliminować nieduży kawałek ściany, lub zdjąć któreś z drzwi wewnętrznych.