Witaminki łykać czy nie?

Kategorie Bez kategorii
Naturalne preparaty z witaminami mieszczą obok witamin wiele innych związków, jakie mają wpływ na nasze zdrowie.
Witaminy to chemiczne związki niezbędne do prawidłowego działania organizmu, jakich nie potrafi on samodzielnie wytworzyć.

sklep

Autor: walnut whippet
Źródło: http://www.flickr.com
witaminy

Autor: adidas
Źródło: adidas
Czy potrafisz odpoczywać?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Tak więc witaminy powinny być dostarczane z zewnątrz wraz z pokarmem. Dość powszechne jest mniemanie, że im więcej zjadamy witamin, tym korzystniej. Popularność owej tezy wykorzystywana jest częstokroć przez wytwórców pożywienia w celach marketingowych.

Zaciekawił Ci się ten wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna hurtownia herbaty świata także z pewnością wpadnie Ci w oko!

Mnóstwo produktów wyprzedawanych w spożywczych sklepach ma na etykietce wyeksponowaną informację, że zostało uzupełnionych rozmaitymi suplementami, z czego klient powinien wywnioskować, iż są to wyroby zdrowe a także warte nabycia.

Istnieje również – choć głównie wśród sympatyków naturalnego sposobu odżywiania – opinia, iż nie powinno się łykać żadnych sztucznych środków zawierających witaminy, albowiem dostarczamy je układowi wraz z naturalnym jedzeniem. Wszystko jednak powinno zależeć od formy naszego ciała jak też od naszej diety. Wiadomo, że są okresy, gdy występuje podwyższone zapotrzebowanie na witaminy jak też mikroelementy, dla przykładu ciąża bądź stany rekonwalescencji, jednak wtedy możemy a także musimy kierować się zaleceniami naszego lekarza. Natomiast u ludzi starszych a także u osób chorujących na niektóre schorzenia przewodu pokarmowego albo zażywających niektóre farmaceutyki mogą występować zaburzenia wchłaniania witamin – wtenczas musimy podać ich podniesioną dawkę.

W większości wypadków jednak w przytoczonych wypadkach pacjent pozostaje pod stałą obserwacją lekarza a także decyzję o włączeniu dodatkowych suplementów witaminowych do diety podejmuje właśnie on.