Kiła – oznaki jak też sposoby postępowania

Kategorie Bez kategorii
Kiła to dosyć często występująca choroba zakaźna, przekazywana po największej części drogą płciową. Symptomy kiły są nadzwyczaj zróżnicowane oraz będą zależeć na pewno od etapu choroby.

emocje

Autor: asweetheart66
Źródło: http://www.flickr.com
Syfilis jest to choroba charakteryzująca się bardzo indywidualnym tokiem, poczynając od delikatnych form, aż do ciężkiego przebiegu z przedwczesnym wystąpieniem poważnych zmian w narządach. Kiła dzieli się na tak zwaną wczesną – trwającą plus minus 2 lat a także późną – trwającą o wiele dłużej. Jeżeli chodzi o terapię kiły wczesnej, W owym przypadku leczenie jest efektywne i co najważniejsze – w miarę szybkie. Najistotniejsze to, co oczywiste – bezzwłoczna Diagnoza. Jeśli więc, na skórze pojawiają się plamki albo sączące się krosty – zazwyczaj zlokalizowane są na rękach jak też stopach – możesz być niemal pewien, iż zakaziłeś się tą chorobą. Miej na względzie, że zanikające oznaki wcale nie będą dobrym znakiem! Wręcz na odwrót, jest to sygnał, że choroba wkracza w kolejną fazę, która trwać może wiele lat. W owym czasie, mikroorganizmy, sieją duże spustoszenie w Twoim organizmie, atakując przy tym różnorodne wewnętrzne organy. Miej na uwadze, że im wcześniej wykonasz test test ciążowy na kiłę, tym rychlej dowiesz się, na co chorujesz. Jeżeli to syfilis – czas będzie grał niestety na Twą niekorzyść. Co bardzo istotne, leczenie schorzenia niestety nie cofnie istniejących już zmian chorobowych. Stąd, podkreślamy jeszcze raz – w wypadku tej choroby wyjątkowo istotna jest rychła diagnoza.

W jaki sposób można zapobiegać chorobie? Z pewnością ograniczyć przygodne kontakty płciowe. Jeśli jednak zdarzają się przygody na jedną noc, zawsze chroń się kondomem, w tym też w czasie stosunków oralnych.