Sezonowe przeceny, czyli w jaki sposób nie dać się nabrać na nieprawdziwe okazje?

Kategorie Bez kategorii
Przełom czerwca oraz lipca to zazwyczaj czas, kiedy w sklepach zaczynają się pojawiać pierwsze posezonowe wyprzedaże. Czasami można nabyć ubranie w okazyjnej cenie, jednakże najczęściej dajemy się mamić. Idąc na zakupy, musimy być ostrożni.

Zakup torebki

Autor: Visit El Paso
Źródło: http://www.flickr.com
Krok pierwszy. Polując na okazje nie traćmy rozumu. Owszem, wielki napis „Wyprzedaż” na wystawie sklepu budzi pozytywne emocje, ale miejmy się na baczności. Kiedy zobaczymy wspaniałą sukienkę lub siesta design mop parowy multi orange, jaka po przecenie jest sporo tańsza, nie lećmy do kasy, co sił w nogach.

Pamiętajmy o tym, by sprawdzić, jaki jest jej koszt w innych sklepach. Może się okazać, że zamiast oszczędzić zapłacimy o wiele więcej. Dodatkowo często przecenione rzeczy nie podlegają zwrotom. Krok drugi. Upewnijmy się, że tańszy towar będziemy mogli oddać do sklepu. Jeżeli nie ma takiej możliwości, wówczas zastanówmy się porządnie nad zakupem. Uchroni nas to przed późniejszym problemem. Robiąc zakupy w Łodzi, Gdańsku, Krakowie lub Warszawie, należy mieć tę wiedzę. Krok numer 3. Kiedy będziemy odchodzić od kasy, pamiętajmy wziąć ze sobą paragonu. To jedyny dowód dokonania zakupu takiego produktu jak np. polecane oferty na www. Tylko na jego podstawie będziemy mogli zwrócić towar, gdy naszego niezadowolenia.

Robiąc zakupy w Łodzi, Wrocławiu, Olsztynie czy Katowicach trzeba pamiętać, aby nie dać się zwariować. Podstawowa zasada brzmi, że nie powinniśmy kupować rzeczy tego samego kroju. Jeśli mamy klasyczną niebieską bluzeczkę koszulową, nie możemy kupować takiej samej w innej barwie. Nie podążajmy także bezmyślnie za aktualną modą. Nie każdemu jest do twarzy w neonowych aranżacjach.

Regał z butami w sklepie

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wariujmy na punkcie butów. Każda szafa ma swoją wyznaczoną pojemność. W jakim celu nabywać kolejne baleriny, gdy mamy już osiem par prawie identycznych? Przed wyjściem na shopping, otwórzmy szafę oraz przeprowadźmy mały rekonesans. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo ubrań posiadamy. Wśród nich są takie, jakich nigdy nie miałyśmy na sobie. Wybrane z nich mają metki. Prawdopodobnie nigdy ich nie włożymy.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany temat, patrz szczegóły (http://mastereducator.pl/certyfikat-kompetencji-zawodowych-kurs/) informacji na taki wątek, które będą niesamowicie zajmujące i na pewno wciągną Cię bez reszty.

Zamiast bezmyślnie tracić pieniądze, lepiej odłóżmy fundusze na wspólne wakacje, naukę tańca lub karnet na siłownię. Przynajmniej na tym skorzystamy oraz przyjemnie spędzimy czas z kimś bliskim.