Jak przyszłe matki przygotowują się do pełnienia obowiązków macierzyńskich, w tym opieki nad noworodkiem

Kategorie Bez kategorii
Bycie matką nie bywa prostym zadaniem, szczególnie dla pań, które spodziewają się pierwszego dziecka. Na szczęście w obecnych czasach mogą liczyć nie tylko na fachową radę od babć, ale także od doświadczonych położnych środowiskowych. A są i takie trzydziestolatki, które preferują lekturę odpowiedniej, czyli specjalistycznej książki.

popularna strona

Autor: iStock
Źródło: iStock
Jeśli natomiast chodzi o wyprawkę dla niedoszłej mamy i nienarodzonego jeszcze dziecka, to bardzo wiele będą miały do powiedzenia ekspedientki pracujące w sklepach z akcesoriami niemowlęcymi. A jeżeli dodatkowo rozejrzymy się po sieci, to błyskawicznie stwierdzimy, że towary proponowane małym dzieciom są równie liczne, jak te przeznaczone dla młodych mam.

Jednym z obligatoryjnych, a zarazem podstawowych urządzeń bywają laktatory (więcej produktów). Służą one do odsysania matczynego pokarmu, które później jest przechowywane aż do pory karmienia. Tego typu rozwiązanie jest bardzo praktyczne w sytuacji, kiedy młoda matka bywa zmuszona wyjść z domu na parę ładnych godzin. Aby w tym czasie maluszek nie głodował, zostawia dla niego w chłodziarce swój pokarm. Niewielka butelka staje się niekiedy powodem rodzinnych nieporozumień. Zapewne każdy słyszał o roztrzepanym ojcu, który przypadkowo i przez pomyłkę do kawy wlał mleko odłożone dla malca.

niemowlak

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne laktatory z grubsza jesteśmy w stanie podzielić na dwa zasadnicze grupy: te uruchamiane ręcznie i te elektryczne. Producenci obydwu tych modeli troszczą się o to, aby proponowany przez nich sprzęt był bezpieczny dla mamy i jej niemowlęcia. A poza tym stawiają na wygodę użytkowania, co nie bywa bez znaczenia szczególnie dla tych mniej doświadczonych użytkowniczek. Ważny bywa także intuicyjny montaż poszczególnych elementów, bo nie zawsze mamy wystarczająco wiele czasu na zastanawiania.

Podczas zakupów warto dokładnie wszystko zweryfikować. Najrozsądniej wybierać produkty znanych i cenionych marek. Sprzedawcy, a w niektórych przypadkach także farmaceuci, radzą, aby zakupić laktator avent. Jak gwarantuje producent jest on stuprocentowo bezpieczny i niezwykle skuteczny. Pozwala odessać mleko mleko enfamil w całości, nawet jeśli mama będzie go używać w pozycji siedzącej. Laktatory są również wyposażane w specjalne nakładki masujące i dzięki temu omawiana czynność staje się przyjemnością. Nic zatem dziwnego, że takie urządzenie pomalutku staje się obligatoryjnym punktem na liście sprawunków każdej przyszłej mamy