W jaki sposób urozmaicić nieciekawą aranżację w domu? O jakich sprawach najlepiej pomyśleć?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
W pomieszczeniach, jakie chcemy urządzić, nie powinno być nudno. Owszem, swego rodzaju umiar to pożądana rzecz, lecz warto zdecydować się na detal, jaki spowoduje, iż całość nabierze bardzo ciekawego nastroju.

O jakich rzeczach warto wiedzieć?
trendy

Autor: harmon
Źródło: http://www.flickr.com
Używanie stonowanych kolorów dajmy na to w łazience do fajny pomysł, natomiast nie zaszkodzi, kiedy w jednym miejscu pomieszczenia zastosujemy odstępstwo od tej reguły. Mozaika przykładowo ponad nad wanną będzie ładnie się prezentowała, a przy tym uczyni takie pomieszczenie ciekawszym. Tego typu ozdoby przyciągają wzrok i powodują, iż we wnętrzu zaczyna się coś dziać. A przecież nie chcemy, ażeby udekorowana przestrzeń była zbyt jednolita. Urozmaicenie pod postacią innego wzoru, jakim jest mozaika, z pewnością pozwoli nam osiągnąć idealny rezultat.
Monotonię w pomieszczeniu można przełamać jaskrawymi kolorami. Rzecz jasna nie chodzi o to, aby przesadzać z nadmiarem, natomiast ażeby umiejętnie wkomponować taki kolor w zbyt jednolitą przestrzeń. Jeżeli boimy się trwałych metamorfoz, to najlepiej zastosować barwne motywy w dodatkach, których zmiana nie będzie ani kosztowna, ani związana z kolejnym remontem. Jeśli nie czujemy się dobrze w aranżacyjnych eksperymentach, to dobrze jest robić je tak, ażeby dało się zniwelować łatwo ich wpływ na otoczenie.

Gdy zaszalejemy ze ścianą krwistoczerwonych płytek w salonie, to zmiana zrealizowanego projektu może nas dużo kosztować. Natomiast, jeśli w salonie postawimy odważną lampę o mocnym kolorze, to nawet jeśli nie będzie jednak dobrze wyglądała, możemy znaleźć dla niej inne przeznaczenie.