W jaki sposób zatroszczyć się o sterylne powietrze w naszej sypialni.

Kategorie Bez kategorii
Skład powietrza wcale nie jest stały. Mimo że główne jego składniki jak azot czy tlen występują w trwałych proporcjach, to takie składniki jak para wodna czy pyłki drzew istnieją w różnych proporcjach zależnych od temperatury.

W tym artykule skupimy uwagę na białkach alergennych, czyli drobinkach białkowych. na tyle zwiewnych, że unoszą się w powietrzu i są przez nas wchłaniane. Czy można temu przeciwdziałać w domowym zakątku? Zwykle w sypialni, gdzie chcemy sterylnego natlenionego powietrza, które pomaga nam się rozluźnići gwarantuje odprężający sen.

dziecko spiące

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Główną źródłem alergii, na które cierpimy w domu, są niewielkie pajęczaki zwane potocznie roztoczami. To wdychanie ich kału, w których znajdują się białka alergenne, powoduje liczne alergie. Z pomocą przychodzą nam kołdry antyalergiczne. Musisz sprawdzić: iltex.pl/produkty/posciel/antyalergiczna/. Zwykle są one wypełnione włóknami z poliestrów, które ponadto nasycone są preparatem przeciw roztoczom. Można je prać w wysokich temperaturach nawet do 95 stopni, wtenczas umierają roztocza, a ich kał zostają usunięte z kołdry. Osoby ze predyspozycjami do alergii mogą również wybrać kołdry z wełny. Każde włókno jest pokryte lanoliną, to jest naturalnym tłuszczem zwierzęcym chroniącym pościel przed zabrudzeniem oraz nie pozwalającym na rozmnażanie się bakterii i roztoczy.Świetnym sposobem na kontrolę klarowności powietrza, którym oddychają nasze dzieci są śpiwory dla dzieci (zobacz – Firma IL-TEX).

Zainteresowały Cię opisy zawarte w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj tutaj więcej (https://galerialucznik.pl/pl/menu/przybory-do-szycia/nici-682.html) analogiczne informacje, tyczące się tego sektora. Przejdź do kolejnej strony.

Są one praktyczne w użytkowaniu zarówno dla naszych dzieci jak i dla rodziców.

Możemy je regularnie prać, gdyż w odróżnieniu od kołder mieszczą się często w komorze pralki.

pościel

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto, o wiele łatwiej utrzymać go w czystości. Ze względu na niewielki rozmiar możemy składać go w strefie wolnym od kurzu, jak szuflada.
Niestety, z roztoczami nie da się wygrać, gdyż żywią się one naszym złuszczonym naskórkiem.
Zawsze będą nam towarzyszyć w czasie spania. Dobra wiadomość jest taka, że możemy nadzorować ich ilość poprzez zakup specjalnych antyalergicznych pościeli oraz częstą jej zmianę i odświeżanie. Dzięki tej świeżej dawki wiedzy, roztocza nie będą sprawiać nam żadnych problemów.