Jak właściwie zapobiegać zapaleniu dziąseł oraz parodontozie?

Kategorie Bez kategorii
By jak najdłużej radować się pięknym uśmiechem oraz zdrowymi zębami nie wystarczy myć je dwa razy dziennie. Według powszechnej opinii jednym z najgroźniejszych i najczęstszych zagrożeń jest próchnica. Jednak okazało się, że jeszcze częściej zęby atakuje parodontoza. Jakie są jej najczęstsze objawy? Jak jej zapobiegać? Czy można ją wyleczyć?

Parodontoza jej początki – czyli zapalenie dziąseł

Sposób na białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Choroba ta atakuje przyzębie, czyli tkanek, które odpowiadają za osadzenie każdego zęba. Aż trudno uwierzyć, że przypadłość ta dotyczy blisko 90% naszego społeczeństwa, natomiast jej objawy staja się silniejsze po 35 roku życia. Zlekceważenie objawów tej choroby może być przyczyną znacznego uszkodzenia a w skrajnych wypadkach nawet utraty zębów.
Parodontoza może zacząć się od niewielkiej infekcji, której towarzyszy stan zapalny. Może to być oznaka długiej obecności bakteriiktóre systematycznie odkładają się na dziąsłach i zębach – znanych jako „płytka nazębna”. Gromadzi się ona, gdyż zęby szczotkowane są niedokładnie a także nie zawsze po posiłku. Wówczas łatwiej powstaje kamień nazębny, który podrażnia dziąsła i powoduje zapalenie dziąseł.

Zainteresowały Cię opisy podane w naszym artykule? Jeśli tak, to czytaj to (http://www.warmuz-psychoterapia.pl/) podobne wiadomości, dotyczące tego tematu. Przejdź do nowej strony.

Obrzmienie odpycha je od korzeni uzębienia. Na szczęście zanim nastąpi uszkodzenie zęba można temu zapobiec.

Sposoby na zapalenie dziąseł
Na całe szczęście zanim przyjdzie najgorsze można jeszcze temu zapobiec. Należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz na bieżąco leczyć się u specjalisty. Kiedy jednak podczas mycia zębów zdarza się krwawienie, drażliwość na ciepło i zimno, suchość w jamie ustnej, niesmak i nieprzyjemny zapach, należy niezwłocznie umówić się na wizytę. Znane sposoby na zapalenie dziąseł (poznaj je!) to np. masaże, które poprawiają ukrwienie i przyśpiesza regenerację. Dobrze jest je wykonywać każdego dnia czekając na termin wizyty u specjalisty.

By zapobiec powstaniu zapalenia dziąseł oraz parodontozie należy bardziej dbać o higienę jamy ustnej. Ponadto regularnie ściągać płytka nazębną, myć zęby i przestrzeń pomiędzy nimi a także ograniczyć używki takie jak: herbata, kawa czy palenie papierosów. Palacze mają gorzej ukrwione dziąsła, które nie regenerują się tak dobrze dlatego częściej dotykają ich infekcje jamy ustnej.