Leczenie jąkania

Kategorie Bez kategorii
Początek jest niewinny i można go przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To mogą być objawy jednej z trudniejszych wad wymowy, która może zaważyć na całym życiu. Nie ma lęku na jąkanie, jednak istnieje logopedyczna terapia, która pomaga leczyć tę przypadłość.

Autor: timsamoff

Źródło jąkania
Niełatwo dokładnie określić, gdzie jest powód tego zaburzenia.Jest jąkanie organiczne to pewnego rodzaju upośledzenie fizyczne. Inny rodzaj to jąkanie czynnościowe może być spowodowane traumą, stresującym przeżyciem. Zdarza się, że dzieci jąkają się tylko w szkole – w określonej grupie społecznej.

Dziecko zawsze ma swoje tempo rozwoju. Niektóre uczą się mówić wcześniej, inne tworzą sobie bariery. Między 4 a 8 rokiem życia może się zdarzyć, że dzieci jąkają się. To zwykle połykanie lub powtarzanie sylab, znamienne jest też częste zacinanie się. Bywa, że to tylko przejściowe zaburzenia i szybko ustąpią, z tego powodu ten kłopot nazywany jest jąkaniem rozwojowym. Za całą pewnością w tych trudnych rodzajach zaburzenie artykulacji może zmienić się w osobistą tragedię. Jąkający czuje ucisk i pustkę w klatce piersiowej, a słowa, mimo prób, nie „chcą się” artykułować. Później mogą pojawić się męczące tiki, które powodują kolejne stresy, jeszcze mocniej utrudniając sytuację. Niezbędna jest terapia i sprawdzony logopeda Anna Szerszeńska ze stolicy.

Autor: flattop341

Najlepsza pomoc logopedyczna
Typowe ćwiczenia na jąkanie pomagają w rozluźnieniu aparat mowy. To zwykle dmuchanie balonów, masowanie policzków i artykulacja sylab przed lustrem. Obowiązkowa jest terapia z psychologiem. Chorzy mają problem z zwyczajnymi zachowaniami takimi jak rozmowa telefoniczna, wizyta w sklepie, a porażki pogłębiają problem. Bardzo ważne jest to , by nabrać dystansu i nie myśleć o jąkaniu. Zwalczenie stresu to szansa płynnej rozmowy.

Jąkanie to złożone, poważne zaburzenie komunikacji.

Wejdź na ten link, a zobaczysz, że opublikowane tam wpisy z www zaintrygują takie osoby, które zaabsorbowane są podnoszoną tutaj sprawą.

Wyjść z tego może pomóc dobry logopeda Warszawa jest głównym w Polsce ośrodkiem, leczenia takich schorzeń.

Źródło: szerszenska.com