Łazienka jak z marzeń, czyli nie tylko kafelki na ścianie

Kategorie Bez kategorii
Każdy właściciel mieszkania marzy o tym, aby wszystkie pokoje urządzone były ze smakiem i jednocześnie interesująco. Wśród pomieszczeń, których urządzenie nie jest proste, wymieniana jest przede wszystkim łazienka. Wszystko przez podwyższony poziom wilgotności powietrza, z którym trzeba się w niej borykać. Mimo to znajdujące się w łazience ściany można wykończyć nie tylko najczęściej kupowaną glazurą. Doskonale sprawdza się również fototapeta. Fototapety do łazienki to dzisiaj bardzo dużo interesujących motywów.

przykładowa fototapeta

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
Stawiając na fototapety do łazienki, powinno się pamiętać przede wszystkim o tym, aby motyw, który umieszczony został na nich był dostosowany do całościowej aranżacji łazienki. Jeżeli łazienka urządzona została w stylu marynistycznym, to fototapeta , na której znajduje się ocean będzie wyborem świetnym. Można jednak postawić również na rozwiązania pełne kontrastów. W tym przypadku świetnie sprawdzają się najróżniejsze akcenty humorystyczne, które ożywiają łazienkę i sprawiają, że zyskuje ona niesamowity charakter.

Zaciekawił Cię taki wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten link. Inne tego typu treści przeczytasz również tu (https://www.meblemagnat.pl/drewniane-szafki-na-buty).

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje większa wilgotność powietrza niż w pozostałych częściach domu. Jest to jedna z podstawowych cech tego pomieszczenia, która decyduje o wyborze i zastosowaniu tapet. Aby fototapeta nie ulegała szybko zniszczeniu, koniecznie trzeba kupić taką, która jest laminowana. Dzięki temu można ją będzie bez obaw nawet myć, kiedy jej powierzchnia stanie się brudna – kliknij i dowiedz się więcej. Fototapetę można także potraktować jako zdjęcie. Wystarczy umieścić ją w antyramie. Wówczas można mieć pewność, że woda nie zniszczy tapety i zachowa ona swój idealny wygląd przez długi czas. Jest to te polecane rozwiązanie, jeśli często chcemy wprowadzać nowy wystrój do pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Tak zastosowaną fototapetę wystarczy bowiem tylko wymienić na inną. Wszystko błyskawicznie i bez żadnych problemów.

egzotyczna plaża

Autor: Roberto Faccenda
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na omawianą już wilgoć w łazience najbardziej sprawdzają się te fototapety, które wyprodukowane zostały na podłożu winylowym. Flizelina laminowana to najlepszy wybór w przypadku łazienki. Taki typ materiału powinien być wykorzystany także wtedy, kiedy zamawiamy fototapetę wykonaną z dostarczonego przez nas zdjęcia. Flizelina laminowana nie wciąga wilgoci, a jednocześnie jest dużo bardziej odporna na powstawanie zarysowań i zadrapań. Przez to dłużej zachowuje doskonały wygląd. Dzisiaj coraz więcej producentów fototapet stawia na laminowanie niezależnie od życzenia klientów. Wliczone jest to po prostu w cenę fototapety. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwala na mycie powierzchni tapety szmatką zwilżoną w wodzie – fototapety do łazienki. Możliwe jest zastosowanie również detergentów – ważne, aby nie były zbyt silne. W przeciwnym razie może pojawić się uszkodzenie fototapety. Uszkodzeń takich nie da się usunąć czy zatuszować. Wyjściem z sytuacji okazuje się być po prostu jej zamiana na nową, a to wiąże się z wydatkami.