Wszystko co chcesz wiedzieć o armaturze łazienkowej

Kategorie Bez kategorii
Gdy wykańczasz łazienkę, kluczowa jest sprawa zakupu właściwych baterii wodnych. W punktach handlowych z wyposażeniem łazienkowym zobaczysz mnóstwo różnorakich designów takich akcesoriów, warto więc dokładniej przemyśleć zakup odpowiednich egzemplarzy.

Autor: Roca Polska Sp. z o.o.
Można rzec że dobór baterii (polecam: cermag.com.pl) nie jest bardzo zawiłym zadaniem – powinieneś raczej zdecydować się na praktyczność, elegancja jest sprawą podrzędną. O ile jednak ważne jest dla ciebie jak będą zaprojektowane takie akcesoria, jak bateria prysznicowa czy bateria umywalkowa, nie zapominaj, żeby raczej decydować się na style współczesne.

Ciężko znaleźć coś bardziej kiczowatego i w złym guście, niż bateria umywalkowa odlewana w złocie, pomyślana w stylu, który podobałby się wyłącznie Królowi Słońce. Mądrze jest wybrać na proste i funkcjonalne designy. Trafnym odcieniem dla takich akcesoriów, jak bateria do umywalki, jest połyskujący metal, bez żadnych ozdób.

Bateria wannowa powinna być naturalnie znakomicie dopasowana do typu wanny, która znajduje się w pomieszczeniu. Bateria do wanny powinna pasować pod względem technicznym oraz estetycznym. O ile źle dopasujesz osprzęt, montaż może się nie udać. Jeśli do twojego koszyka zostanie wrzucona wannowa bateria, która jest zaprojektowana w całkowicie innym stylu niż twoja wanna, wykreujesz fatalnego potworka, który mówi o fatalnym smaku dekoratora. Dla ułatwienia kwestii mądrze jest zwyczajnie zakupić gotowy zestaw wanna + bateria (wejdź: wejdź koniecznie).

Tak samo istotna jest umywalkowa bateria, która powinna być dobrana do umywalki oraz do całości wyglądu pomieszczenia. Bateria dBateria (zobacz też: siedziska pod prysznic)ceramika|ceramiki] łazienkowej muszą, podkreślmy raz jeszcze: muszą być zaprojektowane w tej samej manierze. To kluczowe, by stworzyć łazienkę ładną i w dobrym smaku.

Jeśli posiadasz zbyt mały metraż łazienki, by wstawić przepastną wannę, kluczowym wyborem stanie się armatura prysznicowa. Podobnie jak w wcześniejszym przypadku, bateria do prysznica ma też korespondować z innymi elementami bateriowymi.