Apteczne

Kategorie Bez kategorii
Apteki oprócz preparatów, które pomagają w leczeniu wielu schorzeń, proponują również coraz częściej suplementy diety, pozwalające zachować organizm w dobrej kondycji. Suplementy diety mogą być stosowane, by nie dopuścić do powstania lub rozwoju choroby. Pozwalają pozbyć się dokuczliwych dolegliwości, skończyć z paleniem, pozbyć się nadwyżkowych kilogramów.

W asortymencie aptek – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, nierzadko pojawiają się również kosmetyki oraz dermokosmetyki. Przy pomocy nowoczesnych preparatów łatwiej dbać dziś o zdrowie i urodę.

kosmetyki

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Dermokosmetyki to połączenie normalnych kosmetyków z działaniem leczniczym, jakie mają leki. Łatwo dostępne są w aptekach, a ich działanie jest szersze niż produktów z drogerii. Wśród takich dermokosmetyków, znajdują się te przeznaczone do walki z problemami skórnymi, takimi jak na przykład trądzik, pierwsze oznaki starzenia, zmarszczki, przetłuszczanie, pękające naczynka czy brak odpowiedniego nawilżania. Przykładem takiego produktu może być Mediderm emulsja pod prysznic.

prysznic

Autor: Mike Schmid
Źródło: http://www.flickr.com

Emulsja nie pieni się, nie pachnie i nie zawiera substancji drażniących. Dlatego jest właściwa zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, którzy zmagają się z podrażnioną skórą, na przykład w procesie przebiegu łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry czy egzemie. Mediderm emulsja pod prysznic nie tylko koi, ale również nawilża, nie nie podrażnia miejsc objętych chorobą. Powoduje, że skóra nie traci wody, dzięki czemu zanika uczucie ciągnięcia oraz suchości naskórka.

Innym niezwykle cenionym preparatem dostępnym w aptekach jest lek Desmoxan. Jak wiadomo palenie bardzo nam szkodzi, aczkolwiekrzucenie tego nałogu nie należy do łatwych. Uzależnienie od nikotyny, przy odstawieniu papierosów może powodować wiele nieprzyjemnych odczuć. Wśród nich wymienia się nieposkromiony apetyt, rozdrażnienie, roztargnienie, bóle głowy. Z pomocą może właśnie przyjść lek Desmoxan, którym łatwiej będzie się pozbyć tego nałogu i chęci zapalenia papierosa. Desmoxan pozwala na zminimalizowanie nieprzyjemnych skutków odstawienia nikotyny oraz pozwala zapanować nad uczuciem chęci sięgnięcia po papierosa. Zobacz: zobacz www .

Obecnie dostęp do najnowszych informacji jest niesamowicie ważny, dlatego przeczytaj wpis ze strony (http://www.dodatkicukiernicze.pl/pl/c/Barwniki-spozywcze/21), gdyż mówi on o pokrewnej tematyce.

Głód nikotynowy jest znacznie mniejszy, a to dzięki cytozynie. Stosowanie leku przy odstawieniu nikotyny pozwala łatwiej przejść przez czas, w którym organizm domaga się jej z powodu przyzwyczajenia. Rzucenie palenia nie jest tak dotkliwe i prościej wytrwać w postanowieniu.