Materac jest to konstrukcja stworzona po to, by zagwarantować ciału odpowiednie podparcie w leżącej pozycji. Znakomicie dobrany zapewnia wygodny, zdrowy a także bezpieczny sen.
Nawet najlepsza kanapa czy też narożnik nie zagwarantuje nam tego, jako że meble te najczęściej są twarde, przeznaczone do eksploatacji w pozycji siedzącej albo do okazjonalnego snu.

Niestety szczególnie użytkownicy małych mieszkań stoją nierzadko przed dylematem planując nabycie łoża. Trudno wtenczas o idealne rozwiązanie funkcjonalne, warto jednakże poświęcić więcej uwagi owej decyzji, bowiem właściwe podparcie ciała w trakcie snu jest inwestycją w zdrowie. Z tych względów zalecamy zakup materaca dostosowanego do indywidualnych wymogów, zwłaszcza w sypialniach dziecięcych. Przeciętny człek śpi blisko 8 godzin na dobę, co oznacza, że średnio 1/3 życia spędzamy w posłaniu. W trakcie snu organizm się regeneruje, mięśnie rozluźniają, a nerwy uspokajają. Jest on podstawowym sposobem relaksu po ciężkim dniu i skutkiem tego nadzwyczaj istotny jest wybór stosownego materaca. Dobrze dobrany model nie tylko zagwarantuje nam regenerację sił, lecz zadba o kondycję kręgosłupa. Pamiętajmy, iż materac to nie wyłącznie fragment wyposażenia, mający zagwarantować nam wrażenia estetyczne, dlatego że od niego zależy nasze zdrowie.

półki

Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze zadanie które powinien spełniać materac (zobacz https://sensive.pl/wysokosc/materace-dzieciece/) to należycie podparcie kręgosłupa, stąd musi być on dobrany głównie do wzrostu a także wagi ciała. Całkiem powszechna jest opinia, że materac piankowy musi być jak najtwardszy. Pogląd ten wywodzi się z czasów, gdy wykorzystywano proste sprężyny bonnelowe, trawy morskie, natomiast jednoznacznikiem wytrzymałości a także jakości, była twardość.

Prawda jednakże jest taka, że to waga człeka jest miarą nośności i jeżeli wybierzemy model nazbyt twardy to będziemy źle sypiać. Dobrze dobrany materac (zobacz https://www.sensive.pl/sizing/200×200/) nie będzie ani zbyt twardy, ani nazbyt miękki, lecz doskonale dostosowuje się do krzywizn kręgosłupa.