Wybierz strój na pierwsza komunię swojej pociechy

Kategorie Nasze dziecko
Już za chwilę maj, a co za tym idzie nadchodzi czas wzmożonych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całym kraju będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy setek dzieci komunii świętej. Jednak zanim to nastąpi, należy się do tego momentu należycie przygotować. I będą to przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i świeckie.

chleb komunijny

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci szybko zaczynają być do tej uroczystości: lekcje religii, msze święte dla dzieci i rodziców, a obok tego typu rzeczy, ich głowy, zwłaszcza dziewczyn zaprzątają kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to obecnie równie ważka sprawa, podobnie jak sama msza. Księża narzekają, że zaburza się wymowę Eucharystii, ale czasy mamy takie, a nie inne: obie kwestie są zajmujące, a obowiązujący ubiór jest uzupełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest dobre podejście do sprawy.

Suknie komunijne to zawsze żywy temat: fantazyjnie zdobione cieszą dziewczęta już parę dobrych miesięcy naprzód. Moda na sukienki zmienia się każdego sezonu. Możliwości wyboru jest wiele. Butyki prześcigają się, aby przed majem zapewnić jak najciekawszy wybór sukienek.Oprócz sukienek coraz bardziej modne stają się alby. Przeważnie są bardzo eleganckie, już gotowe lub szyte na miarę. W zależności od modelu mogą być z stójką, obszyte falbaną. Na piersi posiadają wyhaftowane wzory hostii. Wybór alby polecamy w szczególności rodzicom, którzy pragną aby ich pociechy wyglądały godnie – zobacz propozycje.

Pierwsza komunia święta

Autor: mfb1982
Źródło: http://sxc.hu
Podobnie istotne jak sam strój, są dodatki. Chusteczki to nieodzowne elementy każdego ubioru. Wianki komunijne tworzone na zamówienie z określonym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od kwiaciarni, w której dokonamy zakupu. Wianki wykonywane są z żywych kwiatów, lub gdy pogoda nie służy – sztucznych. Pierwsza komunia święta to niewątpliwie ważne wydarzenie w życiu dziecka. Warto właściwie przygotować o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *