Przeczytaj nim zaczniesz malowanie ścian i sufitu

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Zmieniające się trendy kolorystyczne skłaniają nas często do decyzji o przemalowaniu wnętrz. Jednak nawet niezależnie od nich każdą ścianę musimy wcześniej czy też później odnowić.

wyposażenia

Autor: Klose
Źródło: Klose
malarz

Autor: Cameleo
Źródło: Cameleo
Czy za każdym razem malowanie korzystniej powierzać fachowcom, czy jednak warto zaopatrzyć się w malarskie utensylia i spróbować własnych sił? Malowanie na pewno lepiej polecić doświadczonej jednostce wtenczas, jeżeli przewidujemy remont obejmujący szerszy zakres robót (przykładowo wygładzenie ścian). Z usług profesjonalisty warto również korzystać, jeśli na ścianach będą zastosowane wyroby specjalne, takie jak na przykład farby – (więcej na tej stronie) do dekoracyjnych efektów. Zazwyczaj są to producent wyrobów z drewna kosztowne oraz wymagające zmyślnej aplikacji, dlatego lepiej nie eksperymentować z nimi samemu. Kiedy pragniemy jedynie odnowić ściany albo zmienić ich kolor, nie będzie konieczny nam malarz. Zaletą tego rozwiązania jest to, iż z pewnością ustrzeżemy się spotkania zawodowca rodem z programu „Usterka”, przez którego możemy nabawić się jedynie problemów. Nie bez znaczenia będzie też satysfakcja z dobrze zrealizowanej pracy. By jednakże tę satysfakcję przeżywać, warto sumiennie przygotować się do wykonania przedsięwzięcia, którym jest pomalowanie ścian.

Na pewno przed rozpoczęciem malowania mieszkania, musimy poświęcić troszeczkę czasu projektowi oraz zastanowić się: co potrzebujemy uzyskać, jakie kolory wyselekcjonować a także gdzie je zastosować? Improwizowanie w trakcie malowania narazi inwestora (i realizatora w tej samej osobie) na stratę czasu a także zwiększenie kosztów powiązanych z kupnem farby w nietrafionym odcieniu. Musisz zaopatrzyć się w potrzebne przybory jak też farby zanim weźmiesz się do pracy.