Jak urządzić pokój dzienny połączony z pomieszczeniem kuchennym?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Kuchnia otwarta na pokój dzienny lub inaczej – pokój dzienny z kuchnią, to bardzo często spotykane rozwiązanie w nowoczesnym projektowaniu mieszkań.
Połączenie dwóch pomieszczeń na tej samej powierzchni ma jednak tak zalety, jak również minusy.

Sympatycy podobnych aranżacji powiadają, że to doskonały sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu, zwłaszcza jeżeli nie jest ono nadto ogromne. Oponenci natomiast głównie mówią, że pokój dzienny skojarzony z kuchnią zaprzepaszcza swój wypoczynkowy charakter, jaki dodatkowo zakłócają nie wyłącznie dźwięki dobiegające z kuchennej strefy, lecz również wonie pitraszonych dań, a kuchnia z kolei przestaje być autentycznym królestwem kulinarnych entuzjastów.

Namawiamy Cię, żebyś kliknął na łącze do www. Tam znajdziesz kolejne niezwykle ciekawe wiadomości na zbliżony temat do tego, który widnieje na tej witrynie.

Chociaż na tego rodzaju podejście decydują się tak posiadacze ogromnych mieszkań, jak także troszeczkę mniejszych – więcej korzyści aranżacji 2w1 będą mieli ci ostatni. Prawdą jest bowiem, że pokój dzienny z kuchnią to duża oszczędność powierzchni. Na minusy, jakie wytykają oponenci, na szczęście możemy dziś znaleźć skuteczne rozwiązania, takie jak chociażby drzwi przesuwane schowane w murze czy nowoczesne jak też technicznie zaawansowane kuchenne okapy, jakie nie jedynie są ciche oraz absorbują wszystkie wonie, ale przede wszystkim stają się efektowną ozdobą.

funkcjonalność

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
magnat

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Częstymi rozwiązaniami w tego typu aranżacjach będzie umowne oddzielenie obydwu rejonów należytym ustawieniem sprzętów.

Przeważnie granicę wyznacza sofa (zobacz: sofy pikowane) czy też kuchenna wyspa – jeśli na takową się decydujemy. Jeśli idzie o meble designerskie sklep internetowy oferuje nam bezmiar rozmaitego typu mebli do salonu.