Współczesne materace piankowe jako najbardziej nowoczesne konstrukcje

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Częstokroć nabywane wersalki, narożniki, lub sofy, nawet te najlepsze, nie zastąpią prawidłowo dobranego materaca. Sprzęty te na ogół są nazbyt sztywne, albowiem dopasowane do siedzenia, gdy prawie cały ciężar ciała spoczywa na małej powierzchni.

salon

Autor: MM Collection
Źródło: MM Collection
Materace konstruowane są tak, ażeby dobrze podeprzeć ciało w pozycji leżącej.
Materac musi być zawsze dostosowany do budowy sylwetki w ten sposób, żeby ciało było porządnie podparte. Kręgosłup spoczywającego na boku musi mieścić się w płaszczyźnie poziomej, leżącego na wznak winien przyjąć rzeczywiste krzywizny. Spoczywanie nie może być męczące, a mięśnie kręgosłupa winny być rozluźnione. Idealnie dostosowany do ciała materac piankowy zezwala na zdrowy i komfortowy sen. Taki materac (zobacz www.sensive.pl/materace-wroclaw/) to większa elastyczność punktowa niż w wypadku materacy sprężynowych. Zapewnia dobrą rotację powietrza, dzięki czemu całe nasze ciało może oddychać, a w materacu nie dochodzi do kumulacji wilgotności. Materac (zobacz www.sensive.pl/categories/materace-dla-dzieci/) pankowy przeznacza się na stelaże z regulowaniem pozycji. Podstawowy materiał materaca poprzekładany jest delikatnymi matami z włókien i tworzyw o rozmaitych właściwościach.
Meble z brązu i aluminium

Autor: Italiastyle.pl
Źródło: Italiastyle.pl
Współczesne materace piankowe przynależą do najnowocześniejszych propozycji. Komfort tych materacy jest czymś, o czym dawniej ludzie zdołali tylko marzyć. Materace z pianki termoelastycznej zdołają tak dokładnie dopasować się do sylwetki, że niektóre modele są nawet zalecane w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Pianka reaguje na nacisk sylwetki, pod działaniem ciepła dopasowuje się do niego. Takie materace nie mają zapachu, nie zatrzymują wilgotności, mają przymioty antybakteryjne i antyalergiczne.