Czy łóżko piętrowe dla dziecka to dobre rozwiązanie? Jakie mamy rodzaje, jakie kupić?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Każdy człowiek musi się wysypiać, tym bardziej dziecko, gdyż jest to obowiązkowe dla jego normalnego rozwoju. Sen pozwala na regenerację sił, na spokojnie utrwalenie w mózgu wszystkiego tego, co dziecko przez cały dzień się nauczyło.

Jest to istotne, ażeby dziecko normalnie dorastało, z tego względu też warto mu wybrać jak najlepiej dobrane łóżeczko.
bezpieczeństwo

Autor: artdecor24.pl
Wybór jest na szczęście bardzo duży, jednakże co zrobić, jak mamy dwójkę lub więcej dzieci, a pokój rzeczywiście nie wygląda na pokaźny? W tego rodzaju sytuacji bardzo ciekawym rozwiązaniem są łóżeczka piętrowe. I jest tu bardzo dużo możliwości, ponieważ są przykładowo klasyczne łóżka piętrowe, czyli jak określa jej nazewnictwo, te najbardziej powszechne, które są też najczęściej spotykane w dziecięcych pokojach. Inny rodzaj – narożny to 2 łóżka położone względem siebie prostopadle.

lasy

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada jest tu nieskomplikowana, ponieważ niższe po prostu jest ułożone wzdłuż jednej ściany, wyższe przy kolejnej ścianie. Na dolnym łóżku mamy więcej miejsca, dzięki czemu dziecko jest w stanie tam komfortowo spać, a w ciągu dnia się bawić.

Ta pomocna witryna (http://www.wykladziny.wroclaw.pl/) również zawiera interesujące wiadomości na przedstawiany tu temat. Jeśli zatem Cię on interesuje – nie ociągaj się i przeczytaj to!

Możemy także nabyć wysuwane łóżko łóżko tapicerowane szare piętrowe. To ciekawe rozwiązanie, gdyż jak jest złożone zajmuje wyłącznie tyle miejsca, co jedno łóżko. To świetna opcja dla maluchów, nie ma bowiem obawy, że maluch spadnie z wysokości. Jeżeli natomiast mowa o modułowym meblu to najlepiej pamiętać, że oba łóżka można rozdzielić, tak więc zyskujemy dzięki temu większą ilość miejsca.

Najlepiej pomyśleć, jaki rodzaj łóżeczka będzie najbardziej odpowiedni dla naszej pociechy. Na pewno łóżka piętrowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy, by nasze dzieci odpowiednio się wysypiały, to także świetna opcja, żeby zyskać sporo miejsca w pokoju.