Jak spędzić wolny czas?

Kategorie Ciekawostki
Ten artykuł przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy nie używali nigdy konsoli, ani nie orientują się, czym ona w istocie jest i do czego służy. Opiszę też, czym się ona różni od PC, jakie są jej typy i komu ją można najmocniej zalecić. Konsola to w zasadzie komputer, odróżniający się od popularnego peceta funkcją. Jest to urządzenie dedykowane jedynie do gier wideo.

Konsoli nie możemy po zakupie unowocześniać, dokupując lepsze podzespoły, tak jak czyni się to w wypadku klasycznego komputera. Stanowi ona zamkniętą całość, do której da się podłączyć tylko elementy zewnętrzne, takie jak karty pamięci, kontrolery, sprzęt muzyczny i monitor.

Blackgames.pl - konsole

Źródło: Blackgames.pl

W sprzedaży obecnie znajduje się kilka wartych uwagi maszyn. Japońskie Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 3 i Playstation 4 (::sklep::). Microsoft posiada w sprzedaży Xbox 360 i Xbox One, japońskie Nintendo za to WiiU. Ceny konsol nowszych generacji rozciągają się zależnie od fakultatywnych dodatków. Taniej można nabyć Playstation 3 – tutaj ceny oscylują wokół 700 zł za nowy egzemplarz.

Na wszystkie najpopularniejsze konsole wydano wiele wciągających produkcji, głównie FPS (First Person Shooter), symulatorów wyścigów i zręcznościowych.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (https://drlaptop.pl/uslugi-specjalistyczne/) o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Najlepsze gry na PS2 to przede wszystkim Guitar Hero, w którym możemy udawać najbardziej znanych gitarzystów. Pochwalić należy też niezrównaną grę wyścigową Gran Turismo. Na PS3 wyszło mnóstwo stanowiących klasykę serii, takich jak FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS4, ze względu na lepszą konfigurację, mają o wiele poprawioną grafikę. Konsola Microsoftu zaś posiada nawet większe spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 wspierają wyjątkowy kontroler Kinect, co pozwala na wykrycie ruchu gracza i przeniesienie go na monitor. W tej serii znajdziemy mnóstwo pozycji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta (::tutaj odnośnik do e-sklepu::) również może się poszczycić rewelacyjną polską grą RPG Wiedźmin.

Ostatnio modne stały się lekkie netbooki i tablety, oferujące stały dostęp do internetu. Interesującą możliwością dla każdego posiadacza takich urządzeń byłby zakup konsoli.

W tym artykule są niezwykle ciekawe informacje, lecz gdy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj także pozostałe dane, które dostępne są tutaj.

Dzięki temu można wygodnie oddzielić rozrywkę od zajęć zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *