Trunki alkoholowe są w stanie nie tylko wprowadzić Cię rozrywkowy nastrój, lecz tez upiększyć Twoje lokum. Butelki wina czy whisky wyglądają zwykle niezwykle ciekawie. Każdy posiada parę takich butelek, jako że albo samemu kupuje lub dostaje w ramach prezentu.

butelki wina

Autor: Nicole Rugman
Źródło: http://www.flickr.com
Butelki dobrych alkoholi prezentują się bardzo szykownie, a kolorowy napój w środku jest niezwykłą dekoracją. Jak wobec tego działać, ażeby odpowiednio wpleść w aranżacje kolorowe trunki? W jaki sposób stworzyć piękny barek na napoje?

Opcji jest bardzo wiele. Właściwie barek może powstać prawie wszędzie – dużo zależy od pomysłowości właściciela. Doskonałym i łatwym do zrealizowania pomysłem jest np. utworzenie barku we wnęce. Jeśli w Twoim salonie lub innym pokoju znajduje się choćby niewielka wnęka, to zainstaluj w niej półeczki, a na nich rozmieść trunki. To bardzo proste rozwiązanie. Wnęka nie musi być symetryczna, może mieć tez niemal dowolny rozmiar.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis łóżka pikowane, a odnajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które także będą fascynujące.

Dobrym rozwiązaniem jest także zaznaczenie wnęki poprzez wyłożenie fototapety lub pokolorowanie na inny kolor. Możesz też zostawić w tym miejscu zwykłą cegłę, by osiągnąć ciekawy efekt.

Innym pomysłem na to, jak zaaranżować barek w domu jest zwyczajne umieszczenie butelek w szafce, najlepiej z przeszklonym frontem, tak, by cała kolekcja była dobrze wyeksponowana. W pojemniejszej szafce pomieścisz też szklane naczynia, które dodadzą całej aranżacji wiele piękna. Świetnie w roli barku sprawdzają się również stare meble. Odrestaurowana szafka będzie wyglądać niezwykle czarująco.
Wreszcie najłatwiejszym sposobem na domowy barek jest postawienie butli w dowolnym miejscu wybranym do tego celu. Warto czasem zwyczajnie rozstawić napoje w jednym dobrze widocznym miejscu na szafie czy na którejś szufladzie. Również będą się doskonale prezentować.