Dieta kopenhaska – dowiedz się czy to dieta dla Ciebie?

Kategorie Zdrowa dieta
Jeżeli szczupła figura jest bezustannie twoim pragnieniem, musisz wreszcie znaleźć dietę, jaka pozwoli ci zrzucić niechciane kilogramy. Nie da się ukryć, iż nie jest to proste zadanie, ale w osiągnięciu celu może pomóc ci dieta kopenhaska. Co musisz o niej wiedzieć, nim zdecydujesz się wdrożyć ją w życie?

Makaron w służbie bezmięsnych

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Po pierwsze, czas trwania diety to trzynaście dni, a znana jest również jako dieta szwedzka. Liczenie kalorii jest w niej kluczowe, gdyż na dzień można ich spożywać tylko od 500 do 900. To nadzwyczaj duży wymóg, z którym ciężko jest zmierzyć się osobom, jakie do tej pory konsumowały sporo więcej. Jednak dla zmotywowanych ludzi nic nie jest trudnością, również to, szczególnie iż można na niej zrzucić nawet 10 kilogramów.

Osoba, jaka zdecyduje się na dietę kopenhaską, może zjadać trzy posiłki każdego dnia – śniadanie, najlepiej ok. godziny 8, obiad, między 12 a 14 i kolację, najwyżej o godzinie 18. Dieta (zobacz polub nasz profil http://rehafit.org/) kopenhaska jest związana z precyzyjnym jadłospisem i trzeba się go ściśle zachowywać. Dania składają się nade wszystko z chudego mięsa, jajek i warzyw. Produkty mleczne występują w bardzo niewielkiej ilości. Powinniśmy za to pić chociaż dwa litry wody każdego dnia, którą można doprawiać sokiem cytrynowym. Całkowicie niedozwolone jest używanie soli i żucie gumy, co dla niejednej osoby stanowi swoisty nałóg. Diety nie można przeciągać ani dnia dłużej, na czternasty dzień zaczynamy jeść tak jak wcześniej, a efekty, które uzyskaliśmy, powinny się utrzymać przez następne miesiące, a nawet do dwóch lat, gdyż nasza przemiana materii zaczęła wydajniej pracować. Potem wystarczy jeść z głową, a już nigdy nie powrócimy do swojej poprzedniej wagi. Dobrze też kupić sobie preparaty witaminowe, ponieważ niniejsza dieta (zobacz pudełkowe jedzenie) jest sporym wysiłkiem dla organizmu, dlatego warto jest właściwie się o niego zatroszczyć, aby nie stracić odporności. Jednak pamiętaj – jeśli choć raz nie zastosujemy się do jej wymagań, będziemy musieli przerwać dietę odchudzającą. Niestety można ją ponownie rozpocząć dopiero za 3 miesiące.

Dieta kopenhaska to prawdziwe wyzwanie, dlatego trzeba mieć naprawdę dużą motywację, by w niej wytrzymać – sprawdzone porady. Z tej racji zastanów się czy to naprawdę wyjście dla ciebie. Jeśli tak – niebawem wskoczysz w swoje ulubione spodnie.