Inspirujące wskazówki w jaki sposób zaaranżować małą sypialnię

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Wybierając nowe mieszkanie lub dom podstawową sprawą jaką powinniśmy zrobić jest wybranie przeznaczenia poszczególnych pokoi. Największe pomieszczenie zazwyczaj przeznaczamy na tzw. pokój dzienny, zwany także pokojem gościnnym. Mniejsze pokoje przeważnie przeznaczamy na sypialnię, biuro, bawialnię dzieci, itp.

meble do sypialni

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Pokojem nocnym zazwyczaj jest małe pomieszczenie, gdyż uważamy, iż przeznaczamy je tylko do spania. To złe myślenie. W sypialni jesteśmy dość często i niejednokrotnie jest to pokój do odpoczynku też w czasie dnia. Niewielką sypialnię trzeba więc tak zagospodarować, by dawała wrażenie dużej i przestrzennej. Centralnym meblem w każdej sypialni jest łoże. Wybierając je należy kierować się naszą wygodą – wygląd jest sprawą drugoplanową, przecież to pomieszczenie tylko dla nas. Jeżeli sypialnia jest mała, nie należy kupować łóżka (zobacz szafka na buty) z grubymi, wysokimi czy ozdobnymi wykończeniami ponieważ zrobi to złudzenie, że sypialnia ma mniejszą powierzchnię. Więcej wskazówek przeczytasz tutaj:

W sypialni, przy łóżku konieczna jest nakastlik na budzik, telefon czy lampkę nocną. Dużo osób chce postawić w sypialni TV. Nie jest to zbyt dobry pomysł, ale jeśli już nie mamy innej możliwości, to nie wstawiajmy wraz z TV póki RTV. Optymalniejszym rozwiązaniem jest powiesić telewizor na ścianie (szczegóły na stronie).

Mała sypialnia w kolorze białym

Autor: www.lovingit.pl
Źródło: www.lovingit.pl
Dodatki oraz inne drobiazgi ograniczmy w tym pomieszczeniu do minimum. Należy mieć na uwadze, że mamy w nim głównie relaksować się i wypoczywać. Niech na szafce jest tylko skrzyneczka z biżuterią i dwa-trzy zdjęcia najbliższych osób.

Jeżeli zainteresował Cię ten wątek, poznaj ponadto inne nasze strony (http://wolplanposadzki.pl/wylewki-dlugoleka/), ponieważ przedstawiają one podobny temat, zatem na pewno Cię zafascynują.

Unikniemy wtedy bałaganu, która będzie może być męcząca. Podobnie nie należy wieszać nic nad łóżkiem, trzeba mieć odpowiednią ilość przestrzeni nad sobą. Nie polecamy szczególnie ciężkie szafki – możemy sobie zawiesić dużą fotografię, albo obraz.