Ładne leżaki ogrodowe

Kategorie Poznaj
Właściwy relaks to nie tylko kanapa, bądź łoże. Każdy, kto ma chociaż kawałek ogródka wie, jak pożyteczne są leżaki ogrodowe.
Jest to to rodzaj sprzętów, przeznaczonych do odpoczynku na świeżym powietrzu i do opalania.

poduszki

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Miłośnicy kąpieli słonecznych mają szansę wybrać leżaki w rozmaitej stylistyce, skonstruowane z rozmaitych tworzyw i regulowane. Funkcjonalność, i ciekawa stylistyka zaspokoją nawet niezwykle wyszukane gusta.
Standardowe leżaki drewniane występują w wersjach jednorodnych, bądź łamanych z regulacją podparcia. Leżaki ogrodowe drewniane skonstruowane są ze specjalnie przygotowywanego i impregnowanego wszelkiego rodzaju drewna. Poniektóre z leżaków mają kółka ułatwiające ich przesuwanie, a inne są składane.
Spośród leżaków ogrodowych drewnianych, na specjalną uwagę zasługują leżaki z drewna teakowego. Są one ciężkie, piękne i szczególnie wytrzymałe na zniszczenia. Możliwość impregnacji stelaża na wybrany kolor, ochrania drzewo przed działaniem czynników pogodowych, przynosząc wytrzymałość w toku eksploatacji.
Z wyjątkiem leżaków ogrodowych, dostępne są także basenowe, plażowe i turystyczne. W zależności od zastosowania mają one konstrukcję aluminiową, oraz rattanową, z giętej stali łączonej z drewnem, materiałem, bądź z surowcem sztucznym.

Leżaki ogrodowe metalowe, są wykonywane ze stali malowanej proszkowo, względnie z większym natężeniem wytrzymałego na korozję aluminium. Zazwyczaj pokryte mocną tkaniną. Nieraz spotyka się je w ośrodkach wypoczynkowych. Detale stelaża łączone za pomocą nitów, co zapobiega rozkręcaniu ramy podczas użytkowania. Posiadają regulację oparcia w wielu płaszczyznach. To daje najwyższy komfort odpoczynku, można bez trudu i prędko zmienić ustawienia wedle własnych potrzeb. Leżaki ogrodowe świetnie pasują do wszelkiego rodzaju ogrodu.

Dla osób, które nie posiadają Ogrodów, doskonale sprawdzą się również na balkonach i tarasach. Leżaki ogrodowe składane, są proste, lekkie i praktyczne do przestawiania, często zabierane także na wczasy, gdyż są lekkie i nie ma kłopotów w przenoszeniu ich w różne punkty.