Lusterka – czyli, odbicie globu nie w każdej sytuacji we właściwej perspektywie

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Co robi lusterko każdziutki widzi – jego zadaniem jest odzwierciedlić to, co znajduje się naprzeciw niego. Jednak dla sporo z nas, lustro jest nawet przekleństwem, zważywszy na to, że nie każdziutki widzi w nim tę rzecz, co powinien zauważyć.

Sprzątanie mieszkania i domu

Autor: International Labour Organization
Źródło: http://www.flickr.com
..
Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
lustra

Autor: IKEA
Lustrzane odzwierciedlenie, czy też odbicie wewnątrz lustrze – nie ważne w jaki sposób powiemy, liczy się efekt, jaki to te słówka czynią.

Jeżeli masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę na opisywany temat, to zobacz nowy wpis (http://www.wphw.pl/krzesla-do-biura-gabinetu), który zapewne będzie dla Ciebie bardzo interesujący.

Dla tych z nas, którzy są zadowoleni własną powierzchownością, lustro – jesteśmy tutaj – wręcz śpiewa do niego, ukazując coś, z czego jest zadowolony każdego dnia, podbudowują jego, czy jej pewność siebie. Jednak jak wszyscy mamy świadomość, niemalże każdziutki widzi w sobie jakiegoś typu „skazę”, który to sprawia, że spoglądanie na samego siebie w lusterku najczęściej bywa przypomnieniem niedobrej chwilki, lub oznacza spoglądanie na jakąś rzecz, z czego nie jest się zadowolonym. Brzydka cera wraz z trądzikiem, sznyt po jakimś skaleczeniu, siniaki na twarzy czy innych cząstkach ciałka, wałki tłuszczyku, których nie pragniemy ukazywać a tym bardziej widzieć – to wszystko są rzeczy, które dla sporo osób oznaczają nawet i wykluczenie społeczne, które sami na siebie ściągają. Trzeba powiedzieć, że odbicie lustra zawsze jest z nami w brutalny sposób szczere, pokazując naszym osobom wszyściutko to czym jesteśmy.

Jednak to od naszych osób w rzeczywistości jest zależne, jaką rzecz w nich dostrzeżemy – czy nieładnego, grubaśnego człowieka pełnego skaz, czy też kogoś o pięknych oczach, które mają możliwość całkowicie zniwelować zakrzywiony obraz samego siebie? Jedynie do nas zależy jak siebie „zobaczymy” w odbiciu lustra. Jednak należy pamiętać o jednym – my nigdy nie ujrzymy siebie tak, jak widzą nas najbliżsi.