Do jakiego rodzaju celów wykorzystuje się tak zwane lustro weneckie i z jakiego powodu jest ono tak ważne?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Lusterko jest jednym z takich wynalazków człowieka, bez którego nie wyobrażamy sobie normalnego życia. Przykładowo prawie każda dziewczyna ma w swojej torebce małe lusterko, w którym mogłaby sprawdzić poprawność sporządzonego przez siebie make-upu.
Ponadto w każdym markecie odzieżowym możemy napotkać się w pomieszczeniu do przymierzania z wymienionym przyrządem.

lustro

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Jak inaczej możemy osobiście upewnić się, czy nabywane właśnie ubranie będzie na nas pasować? Nie ma również łazienki, w której nie wisiałoby nad umywalką jakieś większe lustro. Trochę mniej znanym miejscem, gdzie wykorzystywane jest lustro – odkryj stronę -, jest komisariat. Wykorzystywane jest tam tzw. lustro (wróć) weneckie, jakie ma tego typu właściwość, że z jednej strony jest normalna szyba, jednak z drugiej odzwierciedlenie danej osoby. Używa się je przykładowo w czasie tak zwanych okazań, kiedy świadek jakiegoś przestępstwa ma za zadanie rozpoznać spośród paru ludzi przestępcę, który dokonał konkretnego czynu karalnego. Dzięki takiemu wynalazkowi świadek albo nawet osoba pokrzywdzona mogłaby z małej odległości przyjrzeć się potencjalnemu winowajcy czynu karalnego.

Te w większym rozmiarze lustra do przedsionka lub do łazienki, można zakupić w marketach z artykułami gospodarstwa domowego, natomiast te mniejsze w kioskach albo sklepach z kosmetykami.

Kupują je nie jedynie osoby indywidualne, ale również przykładowo zakłady związane z fryzjerstwem, gdyż w tamtym miejscu również można by odnaleźć dużą ilość lusterek. Należy tylko niezwykle uważać, aby go przypadkowo nie potłuc, ponieważ zabobon głosi, że karą za rozbicie lustra jest aż siedem lat nieszczęścia.