Czy warto mieć własny ogródek? Z pewnością! To sama radość, a ponadto zdrowie!

Kategorie Poznaj
Wciąż więcej ludzi zastanawia się czy własny ekologiczny ogród to dobry pomysł i czy faktycznie plony zebrane z takiego ogródka są dużo bardziej wartościowe niż takie zakupione w sklepie czy nawet w przydomowych warzywniakach.

domki z drewna do ogrodu

Autor: Garden Center
Źródło: http://www.gardencenter.pl
Otóż produkty w supermarkecie i w sklepie z warzywami bardzo często biorą się z tego samego źródła. Ekologiczny ogródek wydaje się przez to być dobrym rozwiązaniem, lecz niestety nie wszyscy możemy sobie na to pozwolić, szczególnie ciężko mają ci mieszkający w aglomeracjach miejskich, gdzie najzwyczajniej w świecie nie ma miejsca, można się zdecydować na uprawę ziół na balkonie jeżeli balkon się do tego nadaje, czyli jest od południowej strony.

Taka normalna działka wymaga dużo pracy oraz opieki jak i zaangażowania, dlatego zanim zdecydujemy się kupić nasiona, oraz przeznaczyć czas na użyźnienie ziemi, należy głęboko przemyśleć, czy mamy czas na opiekę nad nim (choćby godzinę tygodniowo).

Jeśli tak, to nie pozostaje nam nic innego jak jedynie wydzierżawić ogródek i ochoczo zabrać się do roboty. Nasz ogródek z pewnością odwdzięczy się wspaniałymi płodami roli. Na tego typu ogródku będziemy mogli sobie zbudować swój mały świat, w którym będziemy nie tylko uprawiali pyszne warzywa, zioła i owoce, lecz także będzie można się zrelaksować po trudnym tygodniu pracy. Opłaca się zainwestować w miejsce, gdzie możemy schować się od słońca, bardzo dobre są domki ogrodowe (). Można też w takim miejscu przechowywać narzędzia ogrodnicze. W naszym ogrodzie powinny znajdować się produkty THERMOQUICK. Dobry czas na jego założenie to jesień. To doskonały sposób na utylizacje resztek roślinnych.

W ten prosty i wydajny sposób pozbędziesz się liści, gałęzi.

Masz ochotę uzupełnić swoją wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej płoty boazeryjne wiadomości.

W zamian otrzymasz wartościowy nawóz. Miejsce wyznaczone na kompostownik powinno zostać zasłonięte od zbytniego nasłonecznienia i wiatru, aby zgromadzony w tym miejscu materiał nie przesychał. Dlatego, w momencie długotrwałej suszy te odpadki trzeba polewać wodą. Podłoże pod kompostownikiem musi być przepuszczalne, zagwarantuje to nieograniczony odpływ za dużej ilości płynów, kiedy dajmy na to będzie mocny deszcz.