York jako nowy członek naszej rodziny – jakie akcesoria trzeba zakupić?

Kategorie Na świecie
Yorki to szczególnie wdzięczne i kochane zwierzątka – właśnie dlatego dużo rodzin decyduje się na zakup zwierzaka właśnie tej rasy.

Jednakże prawidłowa pielęgnacja Yorka jest dość wymagająca i kosztowna. Jakie akcesoria i preparaty powinniśmy kupić, gdy w naszej rodzinie pojawił się mały York?
Kucyk i dziewczynka

Autor: pxlcookies
Źródło: http://www.sxc.hu/

Najważniejszą kwestię stanowi prawidłowe żywienie naszego futrzaka, należy zatem kupić dobrą, pełnowartościową karmę. W przypadku Yorków właściwym wyborem jest karma Bosch Junior. Ma ona wszystkie konieczne mikroelementy i składniki odżywcze, które są odpowiednie dla zwierzaka i zagwarantują mu prawidłowy rozwój. Karma Bosch Junior jest dosyć drobna i charakteryzuje się miękkością – mały York z powodzeniem poradzi sobie z jej pogryzieniem.
Kolejna istotna sprawa to spacery. Każdy pies (sprawdź transporter dla psa do auta sklep hunter) potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu – nawet tak mały jak York. Powinniśmy zatem nabyć smycz dla Yorka i chodzić z naszym Pupilem na spacery – najlepiej 3 razy dziennie. Wbrew przekonaniom Yorki mogą być dość silne, pomimo swoich małych rozmiarów. Warto zatem zadbać o to, by smycz dla Yorka była wyprodukowana z trwałego, odpornego na przetarcie tworzywa- .
Sierść Yorków wymaga specjalnej pielęgnacji – częste kąpiele stają się więc niezbędne. Trzeba jednakże zakupić odpowiedni dla Yorka szampon, żeby nie podrażnić jego delikatnej skóry.

Tak samo istotne jest również częste wyczesywanie pupila. Dzięki kąpielom i czesaniu jego sierść zyska blask i będzie się pięknie prezentować. Pamiętajmy, że czysty piesek to radosny piesek!