Klimat ociepla się. Odczuwamy to niewątpliwie. Warto zatem zastanowić się nad montażem klimatyzatora, gwarantującego miłe, chłodne powietrze.
Klimatyzatory mobilne to podejście najprostsze.

Stojak na biżuterię

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
żaluzje

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com
By zainstalować takowe urządzenie, nie musimy kuć ścian a także prowadzić przewodów. Wymóg jest tylko jeden – bliskość okna. Przez nieco uchylone okno, giętką rurką, odprowadzane będzie na zewnątrz gorące powietrze z pomieszczenia.https://jeger.pl/pl/408-magnesy – (zobacz https://www.jeger.pl/pl/408-magnesy)Minusem owych urządzeń jest względnie mała wydajność (zwłaszcza z przyczyny uchylonego okienka), do tego są dość hałaśliwe. Należy też mieć na uwadze, iż tego rodzaju klimatyzator to ponadplanowy sprzęt w pokoju, zajmujący miejsce. Nie wolno na nim stawiać żadnych przedmiotów, ani przykrywać wentylacyjnych kratek – zakłóca to jego pracę i doprowadzić może do przegrzania. Polecane są na ogół do niedużych mieszkań.
Klimatyzatory typu split składają się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna wyekwipowana jest w parownik, wiatrak (zobacz nowoczesny żyrandol z wiatrakiem) nadmuchowy oraz układ sterujący. Występują w różnych wersjach, zależnie od rodzaju montażu. Najbardziej popularne są przyrządy ścienne. Wyglądają efektownie, zaś wytwórcy prześcigają się wręcz w projektowaniu ich w nowych, ciekawszych rodzajach. Swobodnie więc można je eksponować na ścianach, instalując na przykład ponad łóżkiem w alkowie albo nad sofą w pokoju dziennym.

Na ogół spotyka się je w kolorze białym, ale mogą być także wykończone przyciemnianym lustrem czy też chromem. Dostępne są także w barwach metalicznych na przykład szarym bądź niebieskim, a również w wykończeniu drewnopodobnym. Klimatyzacja w domu to naprawdę fajna sprawa.