Mieszkamy w klimacie dosyć ciężkim, gdyż nierzadko mamy mroźne zimy oraz upalne lata – te ostatnie dostrzegamy bardzo dotkliwie

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy nie byliśmy świadkami takich zjawisk pogodowych na naszym globie, każdy mniej więcej mógł wiedzieć, czego trzeba spodziewać się o danej porze roku.

Obecnie pogoda świruje i możemy przykładowo zobaczyć mróz w tureckiej Kapadocji, gdzie wszak prawie stale bywa upalnie!
Ze względu na niespotykane zawirowania pogodowe, widzimy w ostatnim okresie tak gorące lata, że można tego wytrzymać. Czujemy się wszyscy jak w Afryce. Kłopot jest taki, że duża część Polaków najnormalniej w świecie nie przywykła do skrajnych temperatur. Jest to niebezpieczne dla zdrowia i życia, szczególnie u seniorów i najmłodszych. Wobec tego zaleca się, aby przed tym okresem zakupić klimatyzator (www.aleklima.pl/artykuly/klimatyzacja-do-serwerowni) pokojowy. Najlepsze są te przenośne, które na dodatek dobrze chłodzą powietrze, ale w momencie konieczności (przykładowo w październiku, kiedy kaloryfery jeszcze nie działają, ale jest już dość chłodno) również są w stanie je ocieplić.
LED

Autor: Lazienkaplus.pl
Źródło: Lazienkaplus.pl
Klimatyzator (www.aleklima.pl/klimatyzatory/samsung/klimatyzatory-nascienne-samsung/klimatyzatory-nascienne-samsung-premium) pokojowy powinien być przede wszystkim cichy, żeby nie zawadzał nam w normalnych czynnościach czy spaniu. Istotnym aspektem będzie także niskie zużywanie energii, ponieważ nie byłoby miło, jeśli włączanie klimatyzacji przeraźliwie zwiększyłoby nasze opłaty za elektryczność.

Przed zakupem należy również sprawdzić, jak ma się sprawa z wymianą filtra – musi być to dość proste, żeby dbanie o klimatyzator było szybkie oraz przyjemne. Fajnym dodatkiem jest także programator czasowy, by powietrze ochłodziło się nim przyjdziemy z biura.