Dzieci to prawdziwe srebro – tak zwykło się mawiać, ponieważ są bardzo ruchliwe oraz potrafią biegać cały dzień bez wytchnienia

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Niejedno dziecko potrzebuje ruchu. Nie tak jak u seniorki, która uwielbia posiedzieć w spokojnym domu z książką albo przed telewizorem, szkrab powinien się wyszaleć oraz pobiegać.

Dobrze, gdy może zrobić to na świeżym powietrzu – na placu zabaw z kolegami. Jednakże nie zawsze istnieje taka opcja, gdyż przykładowo zimą możemy wyjść z dzieckiem na spacer, ale na pewno nie na cały dzień.
Jeśli na zewnątrz jest kiepska pogoda i niestety musimy z dzieckiem siedzieć w mieszkaniu, to świetnie wiemy czym to grozi. Mały smyk z niespożytą energią będzie biegał po całym mieszkaniu i nie będzie w stanie sobie znaleźć zajęcia. Jeżeli jeszcze, nie daj boże, mieszkamy na parterze lub nasze mieszkanie (choćby tylko przedpokój) zostało wyłożone płytkami, a nasz maluch ma katar i jest trochę przeziębiony – to musimy uczynić wszystko, żeby się nie rozchorował.

Masz duży problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona tomografia kraków.

Powinniśmy go więc ciepło ubrać i nałożyć mu kapcie. Dzieci najbardziej lubią biegać tylko w skarpetkach, ale możemy przyzwyczaić je do noszenia domowego obuwia.

spływy kajakowe

Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com
Kapcie dla dziecka są niezwykle istotne, ponieważ kształtują u niego dobre stawianie stopy na ziemi. Dodatkowo, ważne, aby każde maleństwo posiadało swe nowe buty i kapcie, gdyż musi przystosować je do kształtu swej stopy i stylu chodzenia.

Wobec tego, tak jak możemy młodszym potomkom wręczać do noszenia ciuchy po starszym rodzeństwie, tak obuwie każdy powinien mieć nowe. Tym bardziej, że papucie dziś są prześliczne i będą podobać się każdemu szkrabowi.