Jakie zabawki rozwijają maluchy, a jakie je psują

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Wszelki nieletni to indywidualista. Rodzice powinni o tym pamiętać i to uszanować. Odpowiednio dobrane zabawki dopomagają troszczyć się o prawidłowy rozwój motoryczny i emocjonalny dziecka.

rodzina

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

A z tym różnie bywa, bo też i ze znajomością umysłowości własnych latorośli jesteśmy „na bakier” – W dziecięctwie przechodzi się 3 podstawowe zwroty: pod koniec 2 roku życia, mniej więcej 6-7 roku życia i w przybliżeniu w wieku 11-13 lat.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła, które dadzą Ci masę szczegółów na ten temat. Zachęcamy zatem do kliknięcia w ten link.

W owych okresach dochodzi do ogromnych reorganizacji. Żadne dziecko nie może działać na wyższym stadium nie pokonawszy uprzednio przez stadia wcześniejsze. Każde następne stadium znamionuje się większym „zaawansowaniem” w sposobie rozumowania. Nie ma gotowego skryptu, w którym szczegółowo napisano, jakie umiejętności i w jakim czasie powinno nabyć dziecko.

Zdrowo wychowywany maluch opanowuje pojedyncze czynności wtedy, kiedy jest na to gotowy. Ważniejsza jest kolejność pozyskiwania przez potomka poszczególnych zdolności niż czas, w jakim się one uformowały. Wygórowane ambicje w stosunku do maluchów fundują im niepotrzebne frustracje. Tymczasem gros rodziców widzi w swych latoroślach przypuszczalnego geniusza. Smyk ma być zawsze „naj”. A rozpoczyna się już od wyboru nieodpowiednich zabawek. Muszą nie jedynie przynosić radość, ale kształcić jak też kształtować wyobraźnię. Dla małych panienek odpowiednie będą dla przykładu kuchnie drewniane dla dzieci.

Jeśli interesuje Cię niniejszy tekst, bez wahania przeczytaj jeszcze inne warte zapoznania się materiały – niewątpliwie również Cię zaabsorbują!

Częstym nieporozumieniem popełnianym przez rodzicieli jest nabywanie zabawek na wyrost.

Czterolatek na pewno nie poradzi sobie z imponującym zestawem klocków lego. Pojawią się niepotrzebne frustracje, bezsilność. Dla takiego chłopca stosowny może być mały majsterkowicz.