Jak zaaranżować małą łazienkę? Wrocław to sklepy z ofertami, które przypadną ci do gustu

Kategorie Bez kategorii
Mieszkania w bloku najczęściej nie dają tak dużych możliwości aranżacyjnych, jak domy. Mają znacznie mniejszy metraż, dlatego z wiele rozwiązań trzeba zaniechać, także w łazience. Jak zatem zaaranżować niedużą łazienkę, by była funkcjonalna i estetyczna?

kabina prysznicowa

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Nade wszystko nie kupujmy wanny. Znacznie lepiej sprawdzą się kabiny prysznicowe Wrocław – link, jakie nie zajmują tak dużo cennej powierzchni, a mogą gwarantować taki sam komfort mycia, jeżeli wybierzemy kabinę z wysokim brodzikiem. Można w nim spokojnie usiąść, ciesząc się chwilą relaksu i miłą kąpielą. Gdy natomiast mamy mniej czasu i starczy nam szybki prysznic, nie będziemy musieli martwić się rozchlapaną wszędzie wodą. Kupując kabinę prysznicową warto jest wyposażyć ją w deszczownicę. Daje o wiele większe zadowolenie z mycia, niż zwykły prysznic.

Poza miejscem do mycia należy oczywiście kupić zlew, najlepiej montując pod nim szafkę, aby zmieścić w niej różnorakie przybory do mycia łazienki. Warto jest wybierać szafki wiszące, pod nimi bowiem nie zbiera się woda. Lecz jedna szafka pod zlewem nie wystarczy. Jeśli miejsca jest naprawdę bardzo niewiele, możemy rozpatrzeć przeniesienie pralki do kuchni, a w jej miejsce wstawimy jeszcze jedną szafkę, bez której w łazience ciężko jest się obyć. W końcu gdzie wkładalibyśmy ręczniki, kosmetyki lub suszarkę? Szafka powinna być zamykana, gdyż wygląda stylowo, a na opakowaniach płynów i kremów nie zbiera się kurz. Poza tym dzięki zamykanym szafkom łazienka jest bardziej uporządkowana, a na niewielkiej przestrzeni każdy bałagan rzuca się w oczy.

Urządzając małą łazienkę należy pamiętać o właściwej kolorystyce wnętrza. Najlepsze są jasne i chłodne barwy, które rozświetlą, jak również optycznie powiększą wnętrze. Dobrze jest zastanowić się nad fototapetą, która może być fantastycznym dodatkiem, jeżeli tylko wybierzemy należyty nadruk.

Czy omawiany tekst jest według Ciebie fascynujący? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne materiały (https://rent.mybigday.pl/), które będą niezwykle użyteczne.

Nie obejdzie się też bez większego lustra i lamp, także halogenów zainstalowanych nad kabiną, bowiem dobre światło w łazience jest podstawą, zwłaszcza dla pań robiących w niej poranny makijaż. Jest wiele rozwiązań, które mogą pomóc ci przyjemnie zaaranżować również najmniejszą łazienkę. Bądź otwarty i szukaj nowych pomysłów, a niewątpliwie będziesz zadowolony z ostatecznego rezultatu.