Miejsca w mieszkaniu, o które niezbyt dbamy. Czas to odmienić, czas pomyśleć o każdym miejscu naszego mieszkania

Kategorie Bez kategorii
Które miejsce w naszym mieszkaniu zaniedbujemy najbardziej? Raczej nie powinno być większego trudności ze wskazaniem odpowiedniej odpowiedzi, choć nie koniecznie musi być ona tak jasna. Dla każdego być może tym miejscem coś zupełnie innego. Większość zapytanych ludzi odpowiada, że jest to przedpokój, ale nie jest określone, że jest tak wszędzie. A jak u Ciebie?

eleganckie buty

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Wiatrołap w sumie wydawać się może takim zapomnianym, trochę lekceważonym miejscem w domu. Nikt w nim za długo nie przebywa, jest to miejsce przechodnie. Jest tam szafka na buty, do której wkładamy i wyciągamy buty, jest i szafa, gdzie wiszą kurtki i swetry, jest lampka i też telefon. Niemniej, przedpokój, to takie miejsce trochę samotne i opuszczone, częściej wita i żegna gości niż ma jakąś jakąś nieco poważniejszą rolę. Czy podobnie jest u Ciebie? A może numer dwa na liście, jakim jest toaleta.

No przecież, niezwykle istotne miejsce, niesamowicie obowiązkowe w każdym domostwie, jednakże też nieco zapuszczone. Wiadomo, sprzątanie w takim miejscu nie jest niczym przyjemnym, choć brud osiada tam najszybciej i jest bardzo groźny.

Czyżbyś miał chęć na więcej artykułów na ten temat? Zapraszamy w takim razie do nowej witryny – po prostu idź tu (https://wphw.pl/biurka-czarne) i przenieś się do naszego serwisu.

Łazienkę i WC niektórzy sprzątają dopiero, jak muszą, jak brud jest nie do wytrzymania. Jednak ten nawyk powinien ulec zmianie, gdyż pocierpi na tym nasze zdrowie, a z drugiej strony, jest przyjemnie w czystej łazience. Dalsze miejsca na liście to już się różnie układały, blisko siebie był pokój dzienny, sypialnia i kuchnia. O kuchni najczęściej wspominały panie i to one troszczyły się najbardziej o jej schludny wygląd. Mężczyźni zaś bardziej byli przejęci pokojem dziennym. Więcej informacji na stronie:

Ogólnie to podsumowując te wnioski trzeba przyznać, że każde miejsce w domu tak samo powinniśmy traktować, tylko w takim układzie będziemy mieć naprawdę piękne i czyste mieszkanie. Bo co z tego, że ciągle będziemy sprzątać kuchnię, łazienkę czy salon, a zapominać będziemy o przedpokoju. Bród z przedpokoju przeniesiemy do innych pomieszczeń, więc nasza praca pójdzie na marne. Pamiętajmy więc, że przy sprzątaniu liczy się systematyczność, tylko jak wszystkie pokoje będą wysprzątane będziemy mieli naprawdę porządnie zadbane lokum.