Należy to przyznać, że najdogodniejsze są domowe sposoby. Widać to przy okazji najprostszych prac

Kategorie Bez kategorii
Czasami jesteśmy w dużej rozterce, bo nie mamy okazji sobie poradzić z jakąś sprawą. Tak jest z kilkoma zagadnieniami, tym bardziej tymi, z którymi możemy zetknąć się każdego dnia – jak w domu. Co wówczas zrobić? Wydaje się, że najdoskonalsze efekty mogą przynieść porady domowe, takie przekazywane z pokolenia na pokolenie, najlepiej z kolei to widać na przykładzie pozbywania się plam. Zresztą, sprawdźcie sami.

polecane porady

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie plam przy pomocy wywabiaczy, często pozostawia ślady, dlatego bezpośrednio po wywabieniu zaleca się suszenie tego miejsca niezbyt gorącym powietrzem pochodzącym z suszarki do włosów. Wywabianie plam przy pomocy rozpuszczalnika, musi być wykonane dokładnie. Trzeba zwrócić uwagę, by rozpuszczalnik był również dokładnie wywabiony, w innym wypadku na około odplamionego miejsca zrobi się zaciek , czyli tzw. otoczka – polecane sposoby na usuwanie plam.

Wywabianie plam z atramentu udaje się poprzez zmoczenie tkaniny w gorącej wodzie z solą, a następnie polanie plam spirytusem. Do wywabiania takich plam możemy użyć również soku z cytryny. Jeśli zaplamienia są na dywanie, to możemy je wywabić wylewając na nie mleko i na to sól kuchenną. Po upływie godziny wytrzeć wszystko mokrą gąbką. Świeże plamy na dywanie trzeba błyskawicznie przysypać grubo solą i zostawić na kilka godzin.

Jeżeli masz pewność, że dane na przedstawiany temat okażą się dla Ciebie użyteczne, to odwiedź proponowany serwis (http://grupapartner.pl/uslugi-partner-serwis/remont-generatora.html), który niewątpliwie takie wiadomości ma.

Sól trzeba wymieniać co pewien czas na czystą. Na koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny ,możemy zamoczyć w gorącym mleku i uprać w ciepłej wodzie z mydłem, a w razie trudnych plam do prania dodać nieco spirytusu mydlanego. Plamy z mebli usuwamy bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com

Wywabianie plam z buraczków dokonujemy wycierając je błyskawicznie wilgotną gąbką lub wypłukiwanie w zimnej wodzie i moczenie całą noc. Niwelowanie plam jest dobre również jeżeli będziemy wcierać nierozcieńczony detergent i będziemy płukać.Mokra jeszcze plamę należy obsypać boraksem i polać gorącą wodą. Usuwanie plam z buraczków już zaschniętych, możemy dokonać przez płukanie w zimnej wodzie, a w dalszej kolejności sypanie ich boraksem i pozostawienie na około 8 godzin.

wywabianie plam od cukru karmelowego ma szansę stać się trudne jeżeli pozostawimy je na dłuższy czas bez ich usunięcia z tkaniny. Także zaschnięte plamy są trudniejsze do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze nowe plamy przepłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.