Cudowna moc żeń-szenia – przekonaj się sam

Kategorie Bez kategorii
Żeń-szeń to roślinka uprawiana w Chinach. Jego najbardziej cenioną odmianą jest żeń-szeń biały. Tradycyjna medycyna chińska zna jego zbawienne właściwości już od kilkudziesięciu wieków. Żeń-szeń wykorzystywany był na wszelakie niedomagania. Dzisiaj wykorzystywany jest przez ziołolecznictwo i kosmetologię.

herbata

Autor: surtr
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie żeń-szenia. Biały szeń-szeń – tak samo jak wino – im jest starszym, tym więcej posiada właściwości. Tradycyjna medycyna chińska ma go za panaceum, zatem lek na wszystko – btrt.com.pl. Czy trafnie? Pokazuje się, że tak. Po zbadaniu zioła okazało się, iż żeń-szeń niesie aż dwieście substancji uzdrawiających. Dzięki ginsenozydom hemoglobina jest w stanie przenosić znacznie większą ilość tlenu. To sprawia, iż organy są lepiej dotlenione. Ciało ma więcej energii. Może efektywniej pracować zarówno fizycznie jak i umysłowo. Ziołolecznictwo stosuje żeń-szeń, żeby polepszyć koncentrację oraz pracę umysłu oraz ażeby prędzej przełamywać przemęczenie. Ginsenozydy hartują układ immunologiczny. Organizm będzie lepiej zabezpieczony przed zakażeniami bakteryjnymi albo wirusowymi, prędzej zwalcza choroby. Ginsenozydy redukują czas rekonwalescencji. Żeń-szeń wzmacnia serce. Zapobiega tworzeniu się zakrzepów we krwi. Pomaga równoważyć poziom cukru w krwi. Zwalcza cholesterol.

Wejdź naszą następną witrynę. Tam opublikowaliśmy ciekawe treści. Prosimy – doczytaj szczegóły (https://nzozlomianki.pl/zespol/dr-magdalena-barnas2/). Będzie nam niezwykle miło, jeżeli posty będą Ci się podobać.

Żeń-szeń obniża liczbę kwasu mlekowego w krwi. Kwas mlekowy pojawia się wtenczas, gdy układ poddawany jest znacznemu wysiłkowi. Gwałtowne ćwiczenia powodują, że dostępna liczba tlenu nie starczy. Wówczas pojawiają się bóle mięśniowe. Własności żeń-szenia sprawiają, że szybciej możesz przełamać ów ból. Herbata z żeń szenia zalecana jest szczególnie starszym osobom – zobacz szczegóły.

chiny

Źródło: pixabay.com

Regularne przyjmowanie pomaga długo radować się dobrą formą a także sprawnością fizyczną. Oprócz tego żeń-szeń korzystnie wpływa na sprawność psychiczną, pozwala dłużej radować się młodością, łagodzi przebieg andropauzy a także menopauzy. W kosmetologii wyciąg z żeń-szenia dołącza się do kremów jak też mikstur. Dzięki temu skóra dłużej utrzymuje młodzieńczy wygląd. Mieszanki ziołowe z żeń-szeniem także zapobiegają wypadaniu włosów. Kuracja nie może trwać dłużej niż dwa miesiące. Niezwykle istotna jest regularność. Jeśli nie będzie ona zachowana, żeń-szeń nie przyniesie rezultatów. Osoby młode oraz zdrowe mogą powtarzać kurację dwa razy w roku. Najlepszymi porami będą lato oraz wiosna.