O rozwój intelektualny, ale też i manualny malucha powinno się zacząć dbać jak najszybciej

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
To, co zrobimy dla malucha w najwcześniejszych latach, na pewno przyniesie bardzo dużo korzyści w późniejszym czasie. Należałoby zatem w tych najwcześniejszych latach uczynić wszystko co w naszej mocy, bo okres tak bardzo szybkiego wzrostu i rozwoju nigdy już się nie powtórzy.
To jasne z reguły rozpoczynamy od zabawek edukacyjnych, a takie można zakupić już nawet dla niemowlęcia.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Różnorodnego rodzaju pozytywki czy karuzele nad łóżeczko doskonale ćwiczą u takiego dziecka(zobacz bobath wrocław) zmysł obserwacji i słuch. Później, kiedy maluch podrośnie mamy jeszcze większe pole do popisu. Zabawek edukacyjnych odpowiednich do każdego jednego wieku znajdziemy bardzo dużo, ale rzeczywiście można nie brać ich pod uwagę, nie zaprzepaszczając przy tym szans na doskonały rozwój malucha.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna prywatne szkoły podstawowe warszawa też na pewno wpadnie Ci w oko!

Aby rozwijać kreatywne myślenie , czytajmy dziecku najczęściej jak się da . Do dnia dzisiejszego nie znajdziemy lepszej metody na wspieranie rozwoju intelektualnego malucha. Rozwój manualny? Przez wieki nic w tej sprawie nie uległo zmianie. Nic tak dobrze nie wyćwiczy maluszkowi rączki jak znana od zawsze kolorowanka. Rzeczywiście nie bywają potrzebne drogie zabawki mające poprawiać sprawność manualną, bo właśnie kredki i kolorowanka w tym momencie absolutnie wystarczą. Należy więc jak najwcześniej zaopatrzyć dziecko w taki zestaw, a nim rozpocznie edukację, dobry chwyt narzędzia pisarskiego będzie miał opanowany, a sprawność manualna wyraźnie wzrośnie.

Czasami warto wrócić do starszych sprawdzonych sposobów. Nam one wyszły na korzyść, zatem naszym pociechom na pewno również wyjdą wyłącznie na korzyść. Na nowoczesne zabawki mają jeszcze czas.